Connect with us

Informacje

Rondo z imieniem

Published

on

Pierwsze pyrzyckie rondo znajdujące się przy placu Wolności otrzyma imię. Taką decyzję podjął burmistrz Pyrzyc. Obecnie trwają konsultacje społeczne mające na celu wyłonić dobrego patrona.

PIERWSZE RONDO I PIERWSZE POMYSŁY

Rondo u zbiegu placu Wolności i ulic Bogusława i Stargardzkiej było pierwszym tego typu obiektem w Pyrzycach. Powstało jeszcze w czasach, gdy przez miasto przebiegała droga krajowa nr 3. Natężenie ruchu w okresie letnim było wówczas tak duże, że korki na drodze potrafiły sięgać nawet Żabowa. Zatem aby zwiększyć bezpieczeństwo i udrożnić ruch postanowiono na jednym z głównych skrzyżowań w mieście wybudować rondo.

Jeden z pierwszych pomysłów na nadanie rondu imienia pojawił się w 2010 roku. Wtedy to, po katastrofie w Smoleńsku powstały głosy o możliwym nazwaniu rodna „Ofiar Katynia” lub „Ofiar Katastrofy Smoleńskiej”.

 

KONSULTACJE SPOŁECZNE

We wigilię Bożego Narodzenia na stronie internetowej pyrzyckiego ratusza pojawiła się informacja o planach wszczęcia procedury nadania imienia dla ronda. Propozycje można wysyłać do Urzędu Miejskiego drogą listowną lub mailową. Jednak zapytani przez nas przechodnie za bardzo nie wiedzieli jak rondo można by nazwać. – Nie mam pojęcia, nie zastanawiałam się nad tym. – padała najczęściej odpowiedź. Nie wszyscy też orientują się, że skrzyżowanie nie ma patrona. – To to rondo nie ma imienia? – zapytał nas jeden z napotkanych mężczyzn. Inni z kolei myśleli, że imię już dawno zostało nadane.

Wśród napotkanych przez nas osób pojawiło się jednak kilka pomysłów. – Skoro plac się nazywa „Wolności” to może rondo też nazwijmy „Wolności”? Przynajmniej nie zmylimy przyjezdnych. – stwierdziła jedna z pań. – Ja bym je nazwała „Parkowe”, ponieważ tutaj niedaleko jest park. Ładną nazwą byłoby też „Kolorowe”. – powiedziała nam inna. Usłyszeliśmy również propozycje bardziej nawiązujące do historii. – Może „Piłsudskiego”? To wielki i znany Polak. – powiedział nam napotkany starszy mężczyzna.

Swoje propozycje można podawać do Urzędu Miejskiego do 17-go stycznia.

Continue Reading
Advertisement

Informacje

101 km/h w Mielęcinku. Kolejne prawko zabrane

Published

on

W niedzielne popołudnie pyrzyccy policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali na trzy miesiące prawo jazdy kierującemu, który nie zdjął „nogi z gazu” i w terenie zabudowanym jechał 101 km/h.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

44 granaty moździerzowe wykopano w Brzezinie

Published

on

– W miejscowości Brzezin przy jednej z posesji w trakcie prac ziemnych natrafiono na wybuchowe znalezisko. – informuje pyrzycka policja. – Saperzy wydobyli z ziemi 44 granaty moździerzowe oraz 2 pociski do granatnika typu Panzerfaust.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.