Connect with us

Fotogalerie

Archidiecezja świętowała w Pyrzycach

Published

on

Zakończyły się żniwa, więc teraz przyszedł czas na dziękczynienie za plony. W minioną niedzielę rolnicy z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej uczestniczyli w dożynkach diecezjalnych, które tak jak w poprzednich latach odbyły się w Pyrzycach.

Ziemia Pyrzycka w całym regionie słynie z urodzajnych gleb. Często jest także nazywana spichlerzem Pomorza Zachodniego. Między innymi dlatego to właśnie tutaj co roku odbywają się diecezjalne uroczystości dożynkowe. Rozpoczęły się prezentacją specjalnie przygotowanych na tę okazję wieńców. W jej trakcie przedstawiciele poszczególnych dekanatów nie tylko opowiadali o swoich dziełach, ale wykonywali też okolicznościowe utwory muzyczne. Kulminacją obchodów była dziękczynna Msza Święta, której przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński – ks. Andrzej Dzięga. W wygłoszonej homilii podkreślił znaczenie w życiu człowieka prawdy przekazywanej przez Ewangelię. Nie zabrakło również słów skierowanych specjalnie do rolników. Biskup dziękował im za ich pracę oraz patriotyzm.

Starostami tegorocznych dożynek byli Małgorzata i Jan Chmielewscy – rolnicy z gminy Warnice. Na koniec Mszy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie dożynek podziękował ks. kan. Grzegorz Harasimiak – dziekan pyrzycki.

Przed liturgią zostały poświęcone nowe witraże w kościele parafialnym pw. NMP Bolesnej. Tym samym zakończona została trwająca od kilku lat inwestycja.

Relację z dożynek będzie można zobaczyć w najbliższym wydaniu Panoramy Pyrzyckiej (5 września). W programie również wywiad, jakiego naszej telewizji udzielił abp Andrzej Dzięga.

Continue Reading
Advertisement
Comments

Fotogalerie

Rocznica tragedii smoleńskiej (GALERIA)

Published

on

Ósmą rocznicę tragedii pod Smoleńskiem w powiecie pyrzyckim szczególnie obchodzono w dwóch miejscach.

(więcej…)

Continue Reading

Fotogalerie

Wejście w święte Triduum (GALERIA)

Published

on

Wielka Środa w Pyrzycach od wielu lat jest dniem drogi krzyżowej po ulicach miasta. Wspólne nabożeństwo obydwu parafii sprawowane było wieczorem.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.