Connect with us

Informacje

Pyrzyczanie odznaczeni

Published

on

Dwoje Pyrzyczan zostało odznaczonych Honorową Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego. Nadanie jej miało miejsce w Pyrzyckim Domu Kultury w czasie obchodów Święta Niepodległości.

Zofia Danuta Bartczak otrzymała srebrną odznakę za działalność społeczną, głównie stworzenie parafialnego zespołu „Caritas” działającego przy parafii pw. św. Ottona. „Caritas” w Pyrzycach prowadzi działalność od kwietnia 1996. Swoim wsparciem obejmuje około 500 osób rocznie. Danuta Bartczak od 1991 roku pracuje także w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pyrzycach.

Józef Guźniczak otrzymał odznakę za działalność na rzecz rolnictwa. Prowadził prawie 10 hektarowe gospodarstwo, przez 22 lata był sołtysem Brzeska. Za jego kadencji wykonano wiele prac ważnych dla lokalnej społeczności. W 2008 roku otrzymał tytuł „Honorowy Sołtys”.

Continue Reading
Comments

Informacje

Wyjazd do Berlina: organy coraz bliżej (ZOBACZ i POSŁUCHAJ)

Published

on

Delegacja z parafii pw. św. Ottona udała się 19 lutego do Berlina, aby zobaczyć 35-głosowe organy piszczałkowe, które można kupić od jednego z tamtejszych kościołów.

(więcej…)

Continue Reading

Powiat

Podzińska kandydatką lewicowego „Pyrzyce Plus”?

Published

on

Stowarzyszenie „Pyrzyce Plus” zarejestrowano pół roku temu. Organizacja w dużej mierze zrzesza byłych członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy po klęsce partii w ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych postanowili opuścić jej szeregi.

(więcej…)

Continue Reading

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.