Connect with us

Informacje

Nowy wiceprzewodniczący i członek zarządu (akt.)

Published

on

Ostatnia sesja Rady Powiatu Pyrzyckiego była długa, ale owocna jeśli chodzi o kwestię dopięcia na ostatni guzik, przynajmniej na jakiś czas składów osobowych różnych organów rady i samorządu. Wyjątkowo zgodnie radni wybrali i wiceprzewodniczącego i piątego członka Zarządu Powiatu.

Warto zaznaczyć, że sesja 25-go lutego była pierwszą roboczą w tej kadencji, która odbyła się w pełnym składzie osobowym rady. Jedyną kandydaturę – Jana Chmielewskiego zgłosił Walenty Darczuk, szef klubu radnych PSL-SS. Może dziwić, że przedstawiciel koalicji rządzącej zgłosił kandydaturę kogoś spoza klubu. Radny Jan Chmielewski bowiem został wybrany z list Platformy Obywatelskiej, ale tak jak pozostali radni wybrani z list tego ugrupowania jest niezrzeszony. Na stanowisko wiceprzewodniczącego zgłoszony został już na pierwszej sesji przez Wiktora Tołoczkę. Wówczas przegrał jednak z Jackiem Chmielewskim i Arturem Pniewskim. Tym razem jednak koalicja raczej nie miała innego wyjścia – w ośmioosobowym klubie radnych pięciu radnych jest w Zarządzie Powiatu, dwóch w prezydium rady, a jeden w Komisji Rewizyjnej. Nie miała więc ona kandydata ze swojego grona na drugiego wiceprzewodniczącego. W argumentacji poparcia Walenty Darczuk podkreślił, że Jan Chmielewski jest wzorcowym producentem buraka cukrowego, a także jest działaczem na rzecz regionalnego cukrownictwa, rolnictwa oraz m.in. został odznaczony odznaką Gryfa Pomorskiego. Był również sołtysem Nowego Przylepu.

Głos zabrał również radny Wiktor Tołoczko, stwierdzając że także chciał zaproponować kandydaturę Jana Chmielewskiego, ale radny Darczuk go uprzedził. – Podniosłem rękę troszeczkę szybciej niż radny Walenty Darczuk. – stwierdził Wiktor Tołoczko, po czym udzielił kandydatowi także swojej rekomendacji. Jan Chmielewski okazał się dobrym kandydatem, bo nie dość, że tym razem nie miał konkurentów, to jeszcze poparło go 100% radnych (a przecież w przypadku jednego kandydata głosuję „za” albo „przeciw”). – Myślę, panie przewodniczący, że pozwolę sobie podziękować za zaufanie i myślę, że prezydium rady w pełnym składzie będzie dosyć sprawnie przeprowadzać sesje. – podziękował za wybór nowy wiceprzewodniczący.

Kolejnym wyborczym punktem środowej sesji był wybór członka Zarządu Powiatu Pyrzyckiego. Jak już od dłuższego czasu spekulowano, starosta Kazimierz Lipiński na to stanowisko rekomendował Mirosława Bitenca (PSL-SS). – Radny jest znaną osobą, która od wielu lat pracuje w samorządzie powiatowym, ale przede wszystkim jako ten, który od wielu lat związał się ze sferą rolniczą. – argumentował propozycję Kazimierz Lipiński. Radny Bitenc w pierwszej kadencji był już członkiem zarządu. Tym razem głosowanie nie było jednak tak jednomyślne. Kandydaturę poparło 13 osób, przeciw były 2 osoby.

Ostatecznie udało się dokonać zmian w składach osobowych zarówno organów rady, jak i Zarządu Powiatu. Więc przynajmniej na jakiś czas powinno na stanowiskach Rady Powiatu powinno być spokojnie.

Continue Reading
Advertisement

Informacje

PSL przeciw kandydatce na komisarza Bielic

Published

on

Sprawa władz Bielic robi się coraz głośniejsza. W piątek Polskie Stronnictwo Ludowe naprędce zorganizowało konferencję prasową, na której sprzeciwiło się pomysłowi mianowania na komisarza Iwony Kochel, która będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na wójta Bielic w tegorocznych wyborach.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Pyrzyccy strażacy pomagali Szwedom

Published

on

Pięcioro strażaków z pyrzyckiej PSP: st. sekc. Cezary Tumasz, asp. szt. Andrzej Kuliś, st. ogn. Grzegorz Grzelak, mł. ogn. Krzysztof Pragier i mł. kpt. Jakub Zarzycki pojechało z pomocą szwedzkim strażakom walczącym z pożarami lasów. – W Szwecji przebywali przez dwa tygodnie w ramach pomocy wewnątrzunijnej. – mówi st. bryg. Jacek Marchlewicz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.

(więcej…)

Continue Reading

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.