Sport

Wygrana z Remorem

Published

on

Sokół Pyrzyce wygrał na własnym obiekcie z Remorem Recz 2-0. Obie bramki padły w drugiej części gry, a strzelili je Sebastian Mikuła i Ireneusz Dubik.

Nasz zespół po ubiegło tygodniowej porażce z Mechanikiem Warnice, chciał wygrać. Szanse były spore, Remor zajmował ostatnie miejsce, a zawodnicy z Pyrzyc nie stracili u siebie punktów od 5 września.

Pierwsza połowa pełna walki i gry w środku pola nie przysporzyła kibicom wielu emocji. Druga część zapowiadała się podobnie.  Żadna z drużyn nie chciała jednak grać na remis. Dlatego z biegiem czasu obie ekipy stwarzały sobie coraz więcej sytuacji. Pierwsza bramka padła dopiero w 82 minucie. Bramkarz gości wyszedł z piłką w rękach poza pole karne.  Sędzia odgwizdał rzut wolny dla Sokoła. Do piłki podszedł Sebastian Mikuła i pewnym strzałem dał Pyrzyczanom prowadzenie. Goście którym pozostało niecałe 10 minut chcieli szybko wyrównać, lecz nasz zespół umiejętnie się bronił, wyprowadzając przy tym groźne kontry. W 86 minucie Ireneusz Dubik podwyższył prowadzenie Pyrzyckiego zespołu. To już ostatecznie dobiło piłkarzy z Recza i Sokół mógł cieszyć się z 3 punktów.

Po 10 kolejkach nasz zespół jest 10, ma 12 punktów. Kolejny mecz gra na wyjeździe, 24 października o 15 z Błękitem Pniewo który w tabeli jest trzeci.

Sokół: Michał Gojlewicz- Filip Kobierecki, Tomasz Maćkowiak (70’ Piotr Imiela), Maciej Winiarz, Sebastian Mikuła- Piotr Kaczyński (78’ Konrad Kluska), Mateusz Zieliński- Mateusz Domowicz, Rafał Mogielski, Ireneusz Dubik (89’ Adrian Mielczarek)- Łukasz Zaborowski