Connect with us

Polityka, biznes & gospodarka

Upadłości firm w Polsce: które województwa radzą sobie najgorzej? (WIDEO)

Published

on

W marcu obecnego roku zbankrutowały w Polsce 42 przedsiębiorstwa. To tyle samo, ile w poprzednim miesiącu, ale równocześnie o 18 mniej niż w marcu 2016 r. Wygląda na to, że spowolnienie gospodarcze mamy już za sobą i w najbliższym czasie upadłości firm będzie coraz mniej.

Najwięcej przedsiębiorstw bankrutuje w branży budowlanej. Po części wynika to oczywiście z tego, że firm budowlanych jest po prostu bardzo dużo. W przypadku budownictwa infrastrukturalnego, które w ubiegłym roku borykało się z kłopotami, sytuacja zdaje się poprawiać, choć wciąż nie jest szczególnie dobra. Inaczej jest z budownictwem mieszkaniowym.

„Jeśli chodzi o branżę mieszkaniową, boom trwa nadal. Problemem jest jednak to, że za rok sytuacja może się zmienić. Istnieją pewne obawy, że koniunktura się pogorszy i kiedy popyt na mieszkania spadnie, dużo przedsiębiorstw może wpaść w tarapaty” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Andrzej Kochman, ekonomista z Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

Okazuje się, że najwięcej firm upada w woj. mazowieckim i śląskim, a więc tam, gdzie liczba zarejestrowanych przedsiębiorstw jest największa. Nie można jednak powiedzieć, że woj. śląskie radzi sobie z bankructwami źle: jeżeli chodzi o natężenie upadłości, zajmuje ono siódme miejsce. Najgorzej jest pod tym względem w woj. mazowieckim oraz małopolskim – tam natężenie jest największe.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje

Lokalni politycy o zawetowaniu ustaw o SN i KRS przez Andrzeja Dudę

Published

on

Zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa ogłoszone dzisiaj rano wywołało niemałe zaskoczenie w społeczeństwie. Decyzja Andrzeja Dudy jest szeroko komentowana również przez polityków wszystkich opcji. O krótkie komentarze poprosiliśmy także przedstawicieli trzech największych pyrzyckich stronnictw politycznych.

(więcej…)

Continue Reading

Opinie

Marszałek Zachodniopomorski chciałby przyjąć uchodźców?

Published

on

„Głęboko wierzę, że samorządy zachodniopomorskie wspólnie z Kościołem i NGO-sami (organizacjami pozarządowymi – przyp. red.) włączą się w dzieło humanitarnej pomocy i przyjmą uciekających przed wojną.” – powiedział dla Radia Szczecin marszałek województwa Olgierd Geblewicz z Platformy Obywatelskiej. Rozgłośnia radiowa poprosiła go o odniesienie się do słów Grzegorza Schetyny, że politycy PO będą ściągać emigrantów do Polski poprzez samorządy, a z pominięciem rządu.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.