Connect with us

Informacje

CBA zatrzymało działaczy Platformy

Published

on

Jak podaje Twoje Radio 90,3 FM Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłych członków zarządu Zakładów Chemicznych w Policach. Według nieoficjalnych informacji przekazanych przez radio wśród nich są dwaj członkowie zachodniopomorskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Jak informuje CBA zatrzymane zostało 10 osób. Jeden z wątków śledztwa dotyczy podjętych w 2014 r. decyzji o inwestycji – zakupie spółki przez Grupę Azoty, która miała zajmować się eksploatacją kopalni odkrywkowej fosforytów w Senegalu. Umowa ta opiewała na 29 mln dolarów. W tym wątku „senegalskim” prokurator zarzucił czwórce zatrzymanych przez CBA wyrządzenie African lnvestment Group S.A., – spółce zależnej od Zakładów Chemicznych Police szkody majątkowej wielkich rozmiarów w kwocie 6 milionów dolarów – ponad 22 mln zł. 

Inną decyzją kierownictwa Zakładów Chemicznych Police, która doprowadziła do szkody majątkowej w wielkich rozmiarach – na ponad 4,5 mln zł, była decyzja o zakupie tysięcy ton ilmenitu kenijskiego. Minerał nie spełniał norm technicznych i był nieprzydatny do samodzielnej produkcji.

Kolejny wątek, w którym szkoda wyrządzona Grupie Azoty szacowana jest na ponad 2,7 mln zł to wybór konkretnego spedytora wbrew wewnętrznym regulacjom spółki, bez postepowania ofertowego i świadome zawyżenie stawek spedycyjnych powyżej rynkowych. Tu także zarzuty usłyszał m.in. były prezes.

Inne ustalenia śledczych dotyczą przywłaszczenia blisko 200 tys. zł w latach 2014/15 na szkodę Fundacji na Rzecz Rozwoju Piłki Siatkowej Kobiet, której fundatorem są Zakłady Chemiczne Police. Prezes ZCh Police miał kierować popełnieniem przez inne osoby czynu.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje

Działacze partyjni wspierają swoich kandydatów

Published

on

W tegorocznej kampanii samorządowej bardzo silne wsparcie partyjnych działaczy „z góry” mają lokalni politycy. Wcześniej działaczy SLD wspierał Włodzimierz Czarzasty, a już na ostatniej kampanijnej prostej z kandydatami pokazywali się także politycy wyższego szczebla PiS i PO.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Ulica Mickiewicza zablokowana

Published

on

Przez wypadek zablokowana jest pyrzycka ulica Mickiewicza na wysokości cmentarza. Więcej informacji na razie nie posiadamy. Radzimy omijać tą część miasta, mogą tworzyć się korki.

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.