Connect with us

Informacje

Lokalni politycy o zawetowaniu ustaw o SN i KRS przez Andrzeja Dudę

Published

on

Zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa ogłoszone dzisiaj rano wywołało niemałe zaskoczenie w społeczeństwie. Decyzja Andrzeja Dudy jest szeroko komentowana również przez polityków wszystkich opcji. O krótkie komentarze poprosiliśmy także przedstawicieli trzech największych pyrzyckich stronnictw politycznych.

Decyzję prezydenta rozumie Jarosław Ileczko, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie pyrzyckim. – Prezydent podjął decyzję dla uspokojenia nastrojów w społeczeństwie. Protestujący co prawa może nie do końca wiedzieli, czemu protestują, ale taka decyzja uspokoi nastroje. – mówi.

– Presja wywoływana przez Polaków na ulicach miast jak i za granicą, przez środowiska prawnicze, ludzi kultury i autorytety odniosła skutek i u prezydenta nastąpiła refleksja. – mówi Wiktor Tołoczko, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie. – Szkoda, że nie dotyczyła wszystkich trzech ustaw, ponieważ ta którą prezydent podpisze również jest szkodliwa. – dodaje szef PO.

Podobnego zdania jest Olgierd Kustosz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie. – Prezydent zachował się przyzwoicie. Wpływ na jego decyzję miały zapewne dwa czynniki. Jednym na pewno były liczne protesty społeczne w całym kraju. Drugim, który zapewne nie pozostał bez echa było spotkanie prezydenta z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, który jest politykiem o największym zaufaniu społecznym, a jednocześnie osobą wyważoną. – mówi O. Kustosz i dodaje, że to właśnie jego widzi jako lidera opozycji. – Dla prezydenta Andrzeja Dudy mógł to być przełom pokazujący jego jakość, jako prezydenta wszystkich Polaków, a nie tylko jednej opcji politycznej. – dodaje.

Decyzja Andrzeja Dudy jest chwalona nie tylko przez polityków. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański, abp Stanisław Gądecki w swoim liście do prezydenta podziękował mu za podjętą decyzję.

 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje

Działacze partyjni wspierają swoich kandydatów

Published

on

W tegorocznej kampanii samorządowej bardzo silne wsparcie partyjnych działaczy „z góry” mają lokalni politycy. Wcześniej działaczy SLD wspierał Włodzimierz Czarzasty, a już na ostatniej kampanijnej prostej z kandydatami pokazywali się także politycy wyższego szczebla PiS i PO.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Ulica Mickiewicza zablokowana

Published

on

Przez wypadek zablokowana jest pyrzycka ulica Mickiewicza na wysokości cmentarza. Więcej informacji na razie nie posiadamy. Radzimy omijać tą część miasta, mogą tworzyć się korki.

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.