Connect with us

Informacje

Podstawówka w „Czerwonej szkole”

Published

on

Pierwszego września rozpoczeła swoją działalność Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Pyrzycach. Szkoła funkcjonuje w budynku tzw. ,,czerwonej szkoły’’ przy ulicy Poznańskiej 3. 

Na rok szkolny 2017/2018 ogłoszony został nabór do klasy pierwszej. Nabór jest ciągły i można jeszcze zapisać dziecko do szkoły. A warto, bo dla uczniów zostały przygotowane komfortowe warunki, sala ponad 50 m2, duża, przestronna, wyposażona w nowoczesne, komfortowe meble i sprzęt multimedialny. Obok sali znajduje się kompleks WC, dostosowany do dzieci. Szkoła posiada także stołówkę, w której dzieci będą mogły korzystać z całodziennego wyżywienia (śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek) za kwotę 7,5 zł/dzień. Klasa pierwsza z założenia ma być małoliczna, do dziesięciu osób, co gwarantuje indywidualizację nauczania. Oprócz super warunków, szkoła posiada ciekawą ofertę dydaktyczną. W ramach czesnego, które wynosi 250 zł (szkoła daje gwarancję stałości wysokości czesnego dla całego etapu edukacyjnego) dzieci, pierwszoklasiści będą miały możliwość realizowanie lekcji wychowania fizycznego na basenie co tydzień. Będą dwutorowo uczyć się języków obcych: języka angielskiego i języka niemieckiego. Lekcje z języka angielskiego bedą odbywały się codziennie, a języka niemieckiego trzy razy w tygodniu. Dzieci z problemami logopedycznymi i innymi, bedą objęte pomocą logopedyczną i zajęciami korekcyjno-kompensacyjnymi. Zaplanowane są też ciekawe zajęcia dodatkowe: taneczne, teatralne, przedmiotowe, umuzykalniające itp. W szkole działa też świetlica czynna od 7-17. Podczas zajęć świetlicowych dzieci wraz z nauczycielem bedą odrabiały prace domowe, po to by mieć więcej czasu popołudniu. Każde dziecko otrzyma podręczniki oraz całą wyprawkę plastyczno-techniczną.

Jeśli dziecko zostało zapisane do innej szkoły, a rodzic podejmie decyzję o przeniesieniu go do Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1, wszystkie formalności związane z przeniesieniem załatwi za rodzica dyrektor szkoły niepublicznej.

 

Continue Reading
Advertisement

Informacje

WYBORY 2018: Pierwszy komitet już zarejestrowany

Published

on

Szczecińska delegatura Krajowego Biura Wyborczego zarejestrowała do wczoraj siedemnaście komitetów wyborczych. Wśród nich jest już pierwszy komitet z Pyrzyc.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Ferma trzody chlewnej koło Myśliborek? Gmina ogłasza konsultacje.

Published

on

W gminie Przelewice trwają konsultacje społeczne dotyczące wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla budowy fermy do hodowli i chowu trzody chlewnej na jednej z działek koło Myśliborek. Potrwają one do 10 września.

(więcej…)

Continue Reading

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.