Connect with us

Informacje

Nie ma basenu, będzie jezioro?

Published

on

Od wielu lat pyrzyckie jezioro, nazywane Jeziorem Miejskim to po prostu zarośnięte i zanieczyszczone zastoisko wody, przez które przepływa największa rzeka w mieście – Sicina. Co starsi mieszkańcy Pyrzyc mogą jeszcze pamiętać, jak dało się nad nim wypocząć. Po tych czasach nic już jednak nie pozostało. Jest jednak szansa, aby powróciło ono do dawnego stanu.

Jeśli chodzi o zanieczyszczenie jeziora, to kiedyś głównym trucicielem były odlewnia żeliwa i mleczarnia, ale po zmianach ustrojowych jednego podmiotu już nie ma, a drugi nie ma nic wspólnego ze skażaniem środowiska. Pozostały jeszcze prawdopodobnie poukrywane prywatne podłączenia kanalizacyjne. Problem co dalej z tym jeziorem przewijał się już od dawna. W ostatniej kampanii wyborczej jeden z kandydatów na burmistrza – Miłosz Łuszczyk oparł swój program m.in. na rekultywacji tego akwenu. Jak dowiedzieliśmy się, faktycznie trwają prace nad doprowadzeniem tego jeziora do porządku. W związku z tym, że M. Łuszczyk o sprawie tej mówił kilkakrotnie na sesjach Rady Powiatu, a kończy na dniach pełnienie swojego urzędu, zapytaliśmy: co dalej ?

Cały tekst można przeczytać w obecnym wydaniu „Życia Pyrzyc”.

 

Continue Reading
Comments

Informacje

Wyjazd do Berlina: organy coraz bliżej (ZOBACZ i POSŁUCHAJ)

Published

on

Delegacja z parafii pw. św. Ottona udała się 19 lutego do Berlina, aby zobaczyć 35-głosowe organy piszczałkowe, które można kupić od jednego z tamtejszych kościołów.

(więcej…)

Continue Reading

Powiat

Podzińska kandydatką lewicowego „Pyrzyce Plus”?

Published

on

Stowarzyszenie „Pyrzyce Plus” zarejestrowano pół roku temu. Organizacja w dużej mierze zrzesza byłych członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy po klęsce partii w ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych postanowili opuścić jej szeregi.

(więcej…)

Continue Reading

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.