Connect with us

Informacje

Nie ma basenu, będzie jezioro?

Published

on

Od wielu lat pyrzyckie jezioro, nazywane Jeziorem Miejskim to po prostu zarośnięte i zanieczyszczone zastoisko wody, przez które przepływa największa rzeka w mieście – Sicina. Co starsi mieszkańcy Pyrzyc mogą jeszcze pamiętać, jak dało się nad nim wypocząć. Po tych czasach nic już jednak nie pozostało. Jest jednak szansa, aby powróciło ono do dawnego stanu.

Jeśli chodzi o zanieczyszczenie jeziora, to kiedyś głównym trucicielem były odlewnia żeliwa i mleczarnia, ale po zmianach ustrojowych jednego podmiotu już nie ma, a drugi nie ma nic wspólnego ze skażaniem środowiska. Pozostały jeszcze prawdopodobnie poukrywane prywatne podłączenia kanalizacyjne. Problem co dalej z tym jeziorem przewijał się już od dawna. W ostatniej kampanii wyborczej jeden z kandydatów na burmistrza – Miłosz Łuszczyk oparł swój program m.in. na rekultywacji tego akwenu. Jak dowiedzieliśmy się, faktycznie trwają prace nad doprowadzeniem tego jeziora do porządku. W związku z tym, że M. Łuszczyk o sprawie tej mówił kilkakrotnie na sesjach Rady Powiatu, a kończy na dniach pełnienie swojego urzędu, zapytaliśmy: co dalej ?

Cały tekst można przeczytać w obecnym wydaniu „Życia Pyrzyc”.

 

Continue Reading
Advertisement

Informacje

101 km/h w Mielęcinku. Kolejne prawko zabrane

Published

on

W niedzielne popołudnie pyrzyccy policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali na trzy miesiące prawo jazdy kierującemu, który nie zdjął „nogi z gazu” i w terenie zabudowanym jechał 101 km/h.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

44 granaty moździerzowe wykopano w Brzezinie

Published

on

– W miejscowości Brzezin przy jednej z posesji w trakcie prac ziemnych natrafiono na wybuchowe znalezisko. – informuje pyrzycka policja. – Saperzy wydobyli z ziemi 44 granaty moździerzowe oraz 2 pociski do granatnika typu Panzerfaust.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.