Connect with us

Informacje

M. Majak: Przywróćmy fontannę!

Published

on

Budżet obywatelski do którego projekty można zgłaszać do końca tygodnia wzbudził ogromną dyskusję za sprawą internetowego profilu radnego Mariusza Majaka, a konkretnie przedstawionego przez niego pomysłu przeznaczenia kwoty do 30 tysięcy złotych na wykonanie nowej fontanny przy placu Wolności.

Jak w rozmowie z naszym portalem zaznacza radny – znacznie bardziej wskazane by było, aby środki na ten cel były przeznaczone z budżetu ogólnego, jednak projekt związany z postawieniem fontanny w miejscu osławionych „paśników” ma zamiar zaproponować także jako jeden z projektów budżetu obywatelskiego.

Przedstawiony w lakonicznej formie na facebookowym profilu radnego pomysł zdobył 56 polubień, a w komentarzach wywiązała się dyskusja. Zdecydowana większość biorących w niej udział pomysł popiera. Wśród nich jest m.in. Justyna Łyjak z Prawa i Sprawiedliwości, która wymieniana jest (podobnie zresztą jak radny M. Majak) jako potencjalna kandydatka na burmistrza w przyszłorocznych wyborach.

Prototyp mini-tężni zwany popularnie „paśnikami”, który jest pamiątką po poprzednim burmistrzu od samego początku wzbudzał ogromne kontrowersje. – Fontanna łączyła, niczym okrągły stół. To przy niej siedziały młode i starsze osoby. Mieszkańcy uczyli się międzypokoleniowego dialogu i akceptacji. 
Usunięcie fontanny było błędem, niszczeniem historii Pyrzyc bez zapytania mieszkańców o zdanie. – czytamy w jednym z komentarzy. – lokalizacja odpowiednia, teren niezadrzewiony, nie koliduje z zielenią wysoką, miejsce ewidentnie kojarzące się z takim przeznaczeniem. – czytamy w innym komentarzu.

Aby projekt budowy fontanny mógł znaleźć się wśród tych na które będą głosować mieszkańcy oprócz wymogów formalnych musi się także podpisać pod nim minimum 20 osób. Później decyzję poddaniu go pod publiczne głosowanie podejmie specjalna komisja.

Continue Reading
Advertisement

Informacje

101 km/h w Mielęcinku. Kolejne prawko zabrane

Published

on

W niedzielne popołudnie pyrzyccy policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali na trzy miesiące prawo jazdy kierującemu, który nie zdjął „nogi z gazu” i w terenie zabudowanym jechał 101 km/h.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

44 granaty moździerzowe wykopano w Brzezinie

Published

on

– W miejscowości Brzezin przy jednej z posesji w trakcie prac ziemnych natrafiono na wybuchowe znalezisko. – informuje pyrzycka policja. – Saperzy wydobyli z ziemi 44 granaty moździerzowe oraz 2 pociski do granatnika typu Panzerfaust.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.