Connect with us

Informacje

Poznajcie Tomka – będzie uczył najmłodszych pierwszej pomocy

Published

on

Jak wyjść z nauką pierwszej pomocy do przedszkolaków? Na nowatorski i bardzo kreatywny pomysł wpadł Patryk Dudek ze stowarzyszenia „Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego”. Od podstaw stworzył mechanizm, który zamontowany został w… pluszowym misiu. Tak powstał fantomiś Tomek, który będzie uczył najmłodszych udzielania pierwszej pomocy.

Oprócz określonego mechanizmu znajdującego się we wnętrzu misia stworzony został także program komputerowy do jego obsługi. Pierwsze użycie „w akcji” ma już za sobą. W lekcji z Tomkiem wzięły udział przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Kozielicach. System działa bardzo sprawnie i będzie stosowany w kolejnych lekcjach.

Tymczasem stowarzyszenie zbiera fundusze na zakup profesjonalnego fantoma szkoleniowego, takiego który będzie mógł być wykorzystywany do lekcji udzielania pierwszej pomocy nie tylko dla najmłodszych, ale również dla dorosłych. Będzie się pojawiał nie tylko w szkołach, ale również na różnego rodzaju festynach i spotkaniach. Na ten cel potrzebne jest 850 złotych. Do tej pory udało się zebrać 100 złotych, jednak cały czas można wpłacać datki na ten cel. https://pomagam.zrzutka.pl/xssh9m

Stowarzyszenie „Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego” do tej pory przede wszystkim zajmowało się informowaniem mieszkańców naszego powiatu o różnego rodzaju niebezpieczeństwach i zdarzeniach, które w dużej mierze miały miejsce w ruchu drogowym. Promuje także edukację dla bezpieczeństwa i samo ją prowadzi. Członków stowarzyszenia można spotkać przede wszystkim na różnego rodzaju imprezach plenerowych.

Continue Reading
Advertisement

Informacje

101 km/h w Mielęcinku. Kolejne prawko zabrane

Published

on

W niedzielne popołudnie pyrzyccy policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali na trzy miesiące prawo jazdy kierującemu, który nie zdjął „nogi z gazu” i w terenie zabudowanym jechał 101 km/h.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

44 granaty moździerzowe wykopano w Brzezinie

Published

on

– W miejscowości Brzezin przy jednej z posesji w trakcie prac ziemnych natrafiono na wybuchowe znalezisko. – informuje pyrzycka policja. – Saperzy wydobyli z ziemi 44 granaty moździerzowe oraz 2 pociski do granatnika typu Panzerfaust.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.