Connect with us

Informacje

Poznajcie Tomka – będzie uczył najmłodszych pierwszej pomocy

Published

on

Jak wyjść z nauką pierwszej pomocy do przedszkolaków? Na nowatorski i bardzo kreatywny pomysł wpadł Patryk Dudek ze stowarzyszenia „Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego”. Od podstaw stworzył mechanizm, który zamontowany został w… pluszowym misiu. Tak powstał fantomiś Tomek, który będzie uczył najmłodszych udzielania pierwszej pomocy.

Oprócz określonego mechanizmu znajdującego się we wnętrzu misia stworzony został także program komputerowy do jego obsługi. Pierwsze użycie „w akcji” ma już za sobą. W lekcji z Tomkiem wzięły udział przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Kozielicach. System działa bardzo sprawnie i będzie stosowany w kolejnych lekcjach.

Tymczasem stowarzyszenie zbiera fundusze na zakup profesjonalnego fantoma szkoleniowego, takiego który będzie mógł być wykorzystywany do lekcji udzielania pierwszej pomocy nie tylko dla najmłodszych, ale również dla dorosłych. Będzie się pojawiał nie tylko w szkołach, ale również na różnego rodzaju festynach i spotkaniach. Na ten cel potrzebne jest 850 złotych. Do tej pory udało się zebrać 100 złotych, jednak cały czas można wpłacać datki na ten cel. https://pomagam.zrzutka.pl/xssh9m

Stowarzyszenie „Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego” do tej pory przede wszystkim zajmowało się informowaniem mieszkańców naszego powiatu o różnego rodzaju niebezpieczeństwach i zdarzeniach, które w dużej mierze miały miejsce w ruchu drogowym. Promuje także edukację dla bezpieczeństwa i samo ją prowadzi. Członków stowarzyszenia można spotkać przede wszystkim na różnego rodzaju imprezach plenerowych.

Continue Reading
Advertisement

Informacje

Radni od razu po rejestracji?

Published

on

Nie wykluczone, że nie we wszystkich okręgach do rad miejskich i gminnych w powiecie pyrzyckim odbędą się wybory. W dziewięciu przypadkach gminne komisje wyborcze zarejestrowały tylko po jednym kandydacie. Czas na rejestrację kandydatów w tych okręgach został odpowiednio przedłużony, ale jeśli nie znajdą się kontrkandydaci, to w tych przypadkach nowych radnych poznamy jeszcze przed wyborami.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Kandydaci do Rady Miejskiej w Pyrzycach

Published

on

W porównaniu z poprzednimi wyborami niewielu kandydatów będzie ubiegać się w tym roku o mandat radnego Rady Miejskiej w Pyrzycach.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.