W Pyrzycach i Rokitach policjanci zatrzymali prawa jazdy

W ciągu ostatnich dwóch dni pyrzyccy policjanci Zespołu Ruchu Drogowego zatrzymali na trzy miesiące prawa jazdy dwóm kierującym, którzy wbrew obowiązującym przepisom nie dostosowali prędkości jazdy w terenie zabudowanym.


W środę 25.10 policjant pyrzyckiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej w miejscowości Rokity na drodze W122 kierującego samochodem marki Toyota. 52 – letni mieszkaniec Szczecina jechał w terenie zabudowanym z prędkością 102 km/h.
W związku z popełnionym wykroczeniem kierujacy został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych i nałożone zostało 10 punktów karnych. Tym samym za nadmierną prędkość 52 – latek rozstał się ze swoim prawem jazdy na okres trzech miesięcy.
Natomiast wczoraj tj. 26.10 w godzinach wieczornych w Pyrzycach na ul. Warszawskiej policjanci Zespołu Ruchu Drogowego zatrzymali w terenie zabudowanym kierującego samochodem osobowym marki Suzuki, który pędził z prędkością 107km/h. W tym przypadku 26 – latek został ukarany mandatem karnym 500 złotych i jednocześnie przypisane zostało 10 punktów karnych. Mieszkańcowi pow. pyrzyckiego za przekroczenie dozwolonej prędkości o 57km/h w terenie zabydowanym mundurowi również zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące.
Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu, szczególnie w okresie aktualnie trawjącej Akcji „Znicz”, kiedy jest wzmożony ruch pojazdów i pieszych. Chwila nieuwagi i nadmierna prędkość może skończyć się tragedią. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po drogach policjanci alarmują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach