Connect with us

Informacje

„Dzień dobry, Pyrzyce!” – nowy program już jutro!

Published

on

Z okazji Święta Niepodległości przygotowaliśmy dla naszych Czytelników coś, czego w Pyrzycach jeszcze nie było. Już jutro od godziny 9:00 będziecie mogli zobaczyć „Dzień dobry, Pyrzyce!” – z samego centrum naszego miasta, placu przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP, będziemy mówić o mieszkańcach, podejmować tematy społeczne oraz kulturalne i nie powiemy ani słowa o polityce.

W pierwszym 25-minutowym programie będziemy gościć Michała Dudka ze Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego, który opowie między innymi o fantomisiu Tomku i działalności stowarzyszenia. Drugim gościem będzie ks. Damian Jędrzejak SChr z parafii pw. św. Ottona. Będziemy z nim rozmawiać nie tylko o ostatnim tzw. liczeniu wiernych, ale padnie też pytanie o składanie ofiar finansowych w kościołach. Rzecznik pyrzyckiej policji podsumuje tegoroczną akcję „Znicz”, zaprosimy na wydarzenia organizowane przez Pyrzycki Dom Kultury, a na początku cofniemy się o kilka lat przypominając jak wcześniej obchodziliśmy Święto Niepodległości.

Nie będziemy mówić o polityce, bo nie samą polityką żyje człowiek. „Dzień dobry, Pyrzyce!” nastawione będzie na tematy dotyczące bezpośrednio mieszkańców. Na ich pasje, ambicje, hobby. Pojawią się tematy dotyczące budowania relacji i więzi społecznych, bo warto takie działania wspierać.

W roli współprowadzącej zadebiutuje Martyna Prajzendanc – uczennica pierwsze klasy pyrzyckiego liceum, a uczniowie klasy dziennikarskiej tej szkoły sprawdzą wiedzę mieszkańców na temat narodowego święta. Za kamerą stanął również licealista – Filip Gałka. Wychodzimy bowiem z założenia, że warto dawać młodym ludziom miejsce, w którym będą mogli próbować swoich sił w robieniu czegoś nie tylko dla własnej satysfakcji, ale też dla innych.

Z drugiej strony będzie to debiut dla nas wszystkich. Pierwszy program ma niedociągnięcia, które widzimy i już przed premierą dostrzegamy nad czym będzie trzeba popracować przed kolejnym wydaniem. Kiedy ono będzie? To już zależy od naszych Widzów i ich zainteresowania. Dziękujemy też parafii pw. św. Ottona za udostępnienie nam miejsca na nagranie programu.

Na razie zapraszamy 11 listopada już od godziny 9:00!

Continue Reading
Advertisement

Fotogalerie

Ogólniak rozpoczął wakacje (GALERIA)

Published

on

Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem szczególnym dla każdego ucznia. W tym roku przypadło ono na 22 czerwca. Co prawda uroczystości w lokalnych placówkach odbywały się w innym czasie i różnych miejscach, jednak wspólnym mianownikiem było docenienie wszelkich sukcesów, które osiągnęli uczniowie, a także ich zaangażowania w rozmaite przedsięwzięcia.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Zakończenie roku szkolnego w ZS nr 2 (GALERIA)

Published

on

22 czerwca 2018 r. o godzinie 9:00 uroczystym apelem pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Jak podkreślił w swoim przemówieniu dyrektor szkoły – Paweł Palczyński – jest to długo wyczekiwany dzień zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.