Connect with us

Informacje

„Dzień dobry, Pyrzyce!” – nowy program już jutro!

Published

on

Z okazji Święta Niepodległości przygotowaliśmy dla naszych Czytelników coś, czego w Pyrzycach jeszcze nie było. Już jutro od godziny 9:00 będziecie mogli zobaczyć „Dzień dobry, Pyrzyce!” – z samego centrum naszego miasta, placu przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP, będziemy mówić o mieszkańcach, podejmować tematy społeczne oraz kulturalne i nie powiemy ani słowa o polityce.

W pierwszym 25-minutowym programie będziemy gościć Michała Dudka ze Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego, który opowie między innymi o fantomisiu Tomku i działalności stowarzyszenia. Drugim gościem będzie ks. Damian Jędrzejak SChr z parafii pw. św. Ottona. Będziemy z nim rozmawiać nie tylko o ostatnim tzw. liczeniu wiernych, ale padnie też pytanie o składanie ofiar finansowych w kościołach. Rzecznik pyrzyckiej policji podsumuje tegoroczną akcję „Znicz”, zaprosimy na wydarzenia organizowane przez Pyrzycki Dom Kultury, a na początku cofniemy się o kilka lat przypominając jak wcześniej obchodziliśmy Święto Niepodległości.

Nie będziemy mówić o polityce, bo nie samą polityką żyje człowiek. „Dzień dobry, Pyrzyce!” nastawione będzie na tematy dotyczące bezpośrednio mieszkańców. Na ich pasje, ambicje, hobby. Pojawią się tematy dotyczące budowania relacji i więzi społecznych, bo warto takie działania wspierać.

W roli współprowadzącej zadebiutuje Martyna Prajzendanc – uczennica pierwsze klasy pyrzyckiego liceum, a uczniowie klasy dziennikarskiej tej szkoły sprawdzą wiedzę mieszkańców na temat narodowego święta. Za kamerą stanął również licealista – Filip Gałka. Wychodzimy bowiem z założenia, że warto dawać młodym ludziom miejsce, w którym będą mogli próbować swoich sił w robieniu czegoś nie tylko dla własnej satysfakcji, ale też dla innych.

Z drugiej strony będzie to debiut dla nas wszystkich. Pierwszy program ma niedociągnięcia, które widzimy i już przed premierą dostrzegamy nad czym będzie trzeba popracować przed kolejnym wydaniem. Kiedy ono będzie? To już zależy od naszych Widzów i ich zainteresowania. Dziękujemy też parafii pw. św. Ottona za udostępnienie nam miejsca na nagranie programu.

Na razie zapraszamy 11 listopada już od godziny 9:00!

Continue Reading
Comments

Informacje

Wyjazd do Berlina: organy coraz bliżej (ZOBACZ i POSŁUCHAJ)

Published

on

Delegacja z parafii pw. św. Ottona udała się 19 lutego do Berlina, aby zobaczyć 35-głosowe organy piszczałkowe, które można kupić od jednego z tamtejszych kościołów.

(więcej…)

Continue Reading

Powiat

Podzińska kandydatką lewicowego „Pyrzyce Plus”?

Published

on

Stowarzyszenie „Pyrzyce Plus” zarejestrowano pół roku temu. Organizacja w dużej mierze zrzesza byłych członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy po klęsce partii w ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych postanowili opuścić jej szeregi.

(więcej…)

Continue Reading

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.