Szlachetna paczka – też możesz pomóc!

Można wspomóc znaną w całym kraju ideę Szlachetnej Paczki.

W tym roku wśród osób, którym można udzielić pomocy są między innymi:

Pani Teresa – 67-letnia seniorka. Od kiedy mąż zostawił rodzinę musi radzić sobie sama. Obecnie ze względu na pogarszającą się sytuację zdrowotną (kontuzja kolana, problemy kardiologiczne oraz oczekiwanie na operację oczu) codziennie życie jest dla niej jeszcze trudniejsze. Utrzymuje się z emerytury (około 854 złote), a po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i zakupu leków zostaje jej ok. 400 złotych. Mimo przeciwności Pani Teresa ma pozytywne podejście do życia, nie poddaje się i stara się cieszyć każdym dniem. Uwielbia gotować i piec. Wśród najpotrzebniejszych produktów są środki czystości oraz żywność, na których nabycie Pani Teresie często brakuje środków.

24-letnia Pani Weronika wychowuje samotnie 4-letnią córkę Anię. Obie mieszkają z 51-letnią niepełnosprawną mamą Marią. Pani Maria cierpi na niedowład jednej strony ciała przez co nie może podjąć pracy. Pani Weronika, chcąc zmienić swoje życie cały czas szuka pracy, aby mogła wynająć mieszkanie dla siebie i córeczki oraz zapewnić jej dobre warunki życia. Obecny miesięczny przychód rodziny wynosi 1348 złotych, a po odliczeniu kosztów utrzymania zostaje 310 złotych. Najważniejsze potrzeby rodziny to zimowe ubrania i buty dla Ani oraz obuwie dla Pani Weroniki. 

Wszyscy, którzy chcieliby wspomóc którąś z rodzin mogą dostarczyć dary do przygotowującej paczki Klaudii Kaźmierczak do sklepu w Mielęcinku do 7 grudnia. Warto zaznaczyć, że Pani Klaudia przygotowaniem paczki zajmowała się już w ubiegłym roku, czego efekty można zobaczyć na zdjęciu ilustrującym tekst.