Connect with us

Informacje

Całkiem nowy wóz – takich samochodów w salonach się nie kupi!

Published

on

Strażacy z Tetynia doczekali się nowego wozu strażackiego. Chociaż już stoi on w tamtejszej remizie, to oficjalne przywitanie odbędzie się 17 grudnia. Nowy pojazd na który czekano już pewien czas z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Prezentuje się elegancko, dumnie i okazale. Pewne jest jedno – takiego pojazdu w salonie się nie kupi, chociaż jest nowo wyprodukowany. 

W roku 2015 Prezydium Zarządu Wojewódzkiego podjęło decyzje o przystąpieniu do projektu pod nazwą „Wsparcie systemu ratownictwa w Województwie Zachodniopomorskim poprzez zakup 17 samochodów oraz wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych”. W marcu 2016 roku podpisano umowę partnerską  W roku 2015 Prezydium Zarządu Wojewódzkiego podjęło decyzje o przystąpieniu do projektu pod nazwą „Wsparcie systemu ratownictwa w Województwie Zachodniopomorskim poprzez zakup 17 samochodów oraz wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych”. W marcu 2016 roku podpisano umowę partnerską z jednostkami w celu realizacji w/w projektu.  Kolejnym krokiem było złożenie wniosku do Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego zakupu fabrycznie nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z funkcją ograniczenia skażeń dla jednostek OSP, w tym dla jednostki OSP w Tetyniu i OSP w Brzesku.

Złożony wniosek został zaopiniowany pozytywnie i w listopadzie 2016 r. została podpisana umowa na dofinansowanie zakupu samochodów. W związku z tym, że otrzymane dofinansowanie nie było wystarczające na zakup nowych samochodów w dniu 22 grudnia 2016 r. złożono wniosek o dofinansowanie zadania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W dniu 29 grudnia 2016 r. Rada Gminy Kozielice podjęła uchwałę w sprawie przesunięcia środków w budżecie Gminy Kozielice na rok 2017, w którym zabezpieczono kwotę 200 000 zł na zakup samochodu. W lutym 2017 roku podpisano umowę dotacji zgodnie, z wcześniej złożonym wnioskiem, z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, na wnioskowaną kwotę. Droga formalna na tym etapie została zakończona i pozostało nam tylko oczekiwać na informację kiedy wymarzony samochód będzie można odebrać.

Na ten dzień czekano z niecierpliwością – 28 listopada 2017 r. otrzymano informację, że 30 listopada przygotowano samochód do odbioru technicznego w Kielcach.Delegacja strażaków udała się w podróż do Kielc aby dopełnić formalności. 1 grudnia 2017 r. samochód został zarejestrowany w Wydziale Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach. Druhowie z OSP w Tetyniu udali się w długą podróż po samochód do Kielc i w dniu 4 grudnia 2017 w godzinach wieczornych nowy nabytek jednostki wjechał do Tetynia, gdzie został bardzo uroczyście powitany.

Nowy samochód prezentuje się, jak sami Państwo widzą, bardzo efektownie, w skład samochodu wchodzi również 6 kompletów wyposażenia, na które składają się: ubrania specjalne, buty, chełmy, komplety bielizny, rękawice i latarki. Decyzją członków jednostki postanowiono, że nowy nabytek będzie nosił imię WIESŁAW, na cześć wieloletniego druha Wiesława Różyckiego, który zarówno w jednostce jak i w zarządzie pełnił wielorakie funkcje. Cały proces ubiegania się o środki na zakup samochodu i załatwiania formalności koordynował druh Dariusz Guszczenko, który został wyznaczony przez Zarząd OSP w Tetyniu.

Tekst otrzymany od OSP Tetyń

Wstęp autorstwa redakcji

Continue Reading
Advertisement
Comments

Informacje

Głosujmy na „Tygryski”!

Published

on

Lipiańskie życie społeczne wypełniła w ostatnim czasie pasjonująca rywalizacja konkursowa. Najpierw jedna z grup przedszkolnych zgłosiła swój akces w plebiscycie Głosu Szczecińskiego. Esemesowe głosowanie zachęciło do zaangażowania wielu rodziców. Organizowane przez nich akcje promocyjne wypełniły pozytywnym duchem położone nad jeziorami miasteczko.

(więcej…)

Continue Reading

Fotogalerie

Kolorowy pochód i ognisko – parafia pw. NMP Bolesnej świętuje 100 lat wolności (GALERIA)

Published

on

Barwnym pochodem w okolicznościowych strojach, ogniskiem i wspólnym śpiewaniem patriotycznych pieśni pyrzycka rada Rycerzy Kolumba i parafia pw. NMP Bolesnej zachęcały Pyrzyczan do wspólnych obchodów 100-lecia niepodległości.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.