Connect with us

Featured

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zmodernizowany za ponad milion złotych (GALERIA)

Published

on

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pyrzycach po wielu latach doczekał się termomodernizacji. 

Inwestycja była niezbędna dla funkcjonowania placówki. Termomodernizacja kosztowała ponad 900 tys. zł, a adaptacja i urządzenie pomieszczeń około 200 tys. zł. Przedsięwzięcie prowadzone było wspólnie przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Starostwo Powiatowe w Pyrzycach. Jego efektem jest zmiana elewacji, docieplenie stropów, naprawa dachu, wymiana drzwi, montaż nowych łazienek i toalet, remont części klas i korytarzy oraz zakup wyposażenia pracowni w regulowane stołki, krzesła, półki czy regały. Wszystkie przeprowadzone prace uwzględniały potrzeby osób niepełnosprawnych.

Oba działania otrzymały wsparcie Urzędu Marszałkowskiego ze środków RPO WZ 2014-2020. To w sumie ponad 900 tys. zł. Zadania realizowano od 2016 i 2017 roku. Ich celem była poprawa warunków kształcenia i nauki. Z efektów skorzystają bowiem zarówno uczniowie jak i kadra nauczycielska.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pyrzycach działa od 1 września 1990 roku. Przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży mającej trudności w nauce oraz posiadającej orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Placówka swą działalnością obejmuje: szkołę podstawową, gimnazjum, zasadniczą szkołę zawodową (kierunek kucharz), branżową szkołę I stopnia (kierunek kucharz) oraz szkołę specjalną przysposabiającą do pracy.

Urząd Marszałkowski w Szczecinie, fot. Starostwo Powiatowe w Pyrzycach

 

Continue Reading
Advertisement

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.