Connect with us

Featured

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zmodernizowany za ponad milion złotych (GALERIA)

Published

on

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pyrzycach po wielu latach doczekał się termomodernizacji. 

Inwestycja była niezbędna dla funkcjonowania placówki. Termomodernizacja kosztowała ponad 900 tys. zł, a adaptacja i urządzenie pomieszczeń około 200 tys. zł. Przedsięwzięcie prowadzone było wspólnie przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Starostwo Powiatowe w Pyrzycach. Jego efektem jest zmiana elewacji, docieplenie stropów, naprawa dachu, wymiana drzwi, montaż nowych łazienek i toalet, remont części klas i korytarzy oraz zakup wyposażenia pracowni w regulowane stołki, krzesła, półki czy regały. Wszystkie przeprowadzone prace uwzględniały potrzeby osób niepełnosprawnych.

Oba działania otrzymały wsparcie Urzędu Marszałkowskiego ze środków RPO WZ 2014-2020. To w sumie ponad 900 tys. zł. Zadania realizowano od 2016 i 2017 roku. Ich celem była poprawa warunków kształcenia i nauki. Z efektów skorzystają bowiem zarówno uczniowie jak i kadra nauczycielska.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pyrzycach działa od 1 września 1990 roku. Przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży mającej trudności w nauce oraz posiadającej orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Placówka swą działalnością obejmuje: szkołę podstawową, gimnazjum, zasadniczą szkołę zawodową (kierunek kucharz), branżową szkołę I stopnia (kierunek kucharz) oraz szkołę specjalną przysposabiającą do pracy.

Urząd Marszałkowski w Szczecinie, fot. Starostwo Powiatowe w Pyrzycach

 

Continue Reading
Advertisement
Comments

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.