Connect with us

Informacje

Dzisiaj Popielec – rozpoczęcie Wielkiego Postu

Published

on

Kościół powszechny rozpoczął dzisiaj Wielki Post – czas bezpośredniego przygotowania do świąt Wielkiej Nocy, które w tym roku przypadają 1 kwietnia.

Środa Popielcowa jest jednym z dwóch (obok Wielkiego Piątku) dni w roku, w które obowiązuje post ścisły. Tego dnia tradycyjnie posypujemy głowy popiołem, zaś czytania mszalne mówią o konieczności przygotowania na najważniejsze święto w całym roku – Zmartwychwstanie Pańskie. W kościołach całej archidiecezji jest dzisiaj czytany list arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. – Pan Bóg chce nam na tej Drodze nawrócenia dopomagać swoją łaską, ale my musimy się nauczyć przyjmowania daru Łaski. Uczymy się tego przez rozważanie, jak Maryja, Bożego Słowa. Trzeba nam więc wydobyć z szuflady Księgi Pisma Świętego, szczególnie Księgi Nowego Testamentu, aby je czytać, by się nimi modlić, by się z nich uczyć Bożej drogi. Trzeba się też włączyć aktywnie we Wspólnotę uczniów Chrystusa. – pisze metropolita.

Arcybiskup zwraca też uwagę na spadającą liczbę powołań kapłańskich. – Podejmiemy dodatkowe wołanie do Boga, adorację i post w intencji uproszenia nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, z rodzin naszych parafii i z naszej archidiecezji. – czytamy w liście.

W pyrzyckim kościele chrystusowców sprawowane w Środę Popielcową było pięć mszy. Przez cały okres Wielkiego Postu będą też się odbywały tradycyjne nabożeństwa – Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 9:30, 17:00 (dla dzieci), 17:30 oraz 18:30 (dla młodzieży). Z kolei w każdą niedzielę o 17:00 śpiewane będą Gorzkie Żale.

Powiat

Podzińska kandydatką lewicowego „Pyrzyce Plus”?

Published

on

Stowarzyszenie „Pyrzyce Plus” zarejestrowano pół roku temu. Organizacja w dużej mierze zrzesza byłych członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy po klęsce partii w ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych postanowili opuścić jej szeregi.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Nie ulegajmy znieczulicy społecznej!

Published

on

Między innymi w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o nieskrępowaną pomoc w różnych sytuacjach i nieuleganie znieczulicy społecznej.

(więcej…)

Continue Reading

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.