Connect with us

Informacje

Dzisiaj Popielec – rozpoczęcie Wielkiego Postu

Published

on

Kościół powszechny rozpoczął dzisiaj Wielki Post – czas bezpośredniego przygotowania do świąt Wielkiej Nocy, które w tym roku przypadają 1 kwietnia.

Środa Popielcowa jest jednym z dwóch (obok Wielkiego Piątku) dni w roku, w które obowiązuje post ścisły. Tego dnia tradycyjnie posypujemy głowy popiołem, zaś czytania mszalne mówią o konieczności przygotowania na najważniejsze święto w całym roku – Zmartwychwstanie Pańskie. W kościołach całej archidiecezji jest dzisiaj czytany list arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. – Pan Bóg chce nam na tej Drodze nawrócenia dopomagać swoją łaską, ale my musimy się nauczyć przyjmowania daru Łaski. Uczymy się tego przez rozważanie, jak Maryja, Bożego Słowa. Trzeba nam więc wydobyć z szuflady Księgi Pisma Świętego, szczególnie Księgi Nowego Testamentu, aby je czytać, by się nimi modlić, by się z nich uczyć Bożej drogi. Trzeba się też włączyć aktywnie we Wspólnotę uczniów Chrystusa. – pisze metropolita.

Arcybiskup zwraca też uwagę na spadającą liczbę powołań kapłańskich. – Podejmiemy dodatkowe wołanie do Boga, adorację i post w intencji uproszenia nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, z rodzin naszych parafii i z naszej archidiecezji. – czytamy w liście.

W pyrzyckim kościele chrystusowców sprawowane w Środę Popielcową było pięć mszy. Przez cały okres Wielkiego Postu będą też się odbywały tradycyjne nabożeństwa – Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 9:30, 17:00 (dla dzieci), 17:30 oraz 18:30 (dla młodzieży). Z kolei w każdą niedzielę o 17:00 śpiewane będą Gorzkie Żale.

Continue Reading
Advertisement

Informacje

WYBORY 2018: Pierwszy komitet już zarejestrowany

Published

on

Szczecińska delegatura Krajowego Biura Wyborczego zarejestrowała do wczoraj siedemnaście komitetów wyborczych. Wśród nich jest już pierwszy komitet z Pyrzyc.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Ferma trzody chlewnej koło Myśliborek? Gmina ogłasza konsultacje.

Published

on

W gminie Przelewice trwają konsultacje społeczne dotyczące wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla budowy fermy do hodowli i chowu trzody chlewnej na jednej z działek koło Myśliborek. Potrwają one do 10 września.

(więcej…)

Continue Reading

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.