Connect with us

Informacje

Wyjazd do Berlina: organy coraz bliżej (ZOBACZ i POSŁUCHAJ)

Published

on

Delegacja z parafii pw. św. Ottona udała się 19 lutego do Berlina, aby zobaczyć 35-głosowe organy piszczałkowe, które można kupić od jednego z tamtejszych kościołów.

Organy znajdują się obecnie w protestanckim Nazarethkirche przy Leopoldplatz w Berlinie. 35-głosowy instrument posiada 3 manuały. Razem z przedstawicielami parafii do Berlina pojechał także organomistrz Zdzisław Mollin. Na miejscu organy zostały dokładnie obejrzane i wypróbowane. To właśnie wizualizację tego instrumentu można zobaczyć na znajdujących się w kościele plakatach. Następnym etapem w procedurze zakupu będą rozmowy na temat szczegółów ewentualnej transakcji z obecnym właścicielem. Do tej pory fundacja „Organy Katedry Pyrzyckiej” zebrała ponad 85 tysięcy złotych.

Organy w Berlinie – "Jezusa ukrytego"

Tomasz Szutkowski – organista naszego kościoła parafialnego wykonuje fragmenty pieśni "Jezusa ukrytego" na organach w berlińskim Nazarethkirche.

Opublikowany przez Fundacja Organy Katedry Pyrzyckiej na 19 lutego 2018

 

 

Continue Reading
Advertisement
Comments

Fotogalerie

Bajka… z morałem – dla przedszkolaków

Published

on

12 marca 2018r. w sali kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej przy ulicy Rejtana w Pyrzycach. Przedstawienie wykorzystując postać bajkową opowiada historię młodej dziewczyny z morałem „Uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie”.

(więcej…)

Continue Reading

Fotogalerie

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

Published

on

10.03.2018 odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego, tym razem w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Pyrzycach Pyrzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego. Do konkursu zgłoszono uczniów z klas 7 szkoły podstawowej i z klas II oraz III klas gimnazjalnych.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.