Connect with us

Informacje

Wyjazd do Berlina: organy coraz bliżej (ZOBACZ i POSŁUCHAJ)

Published

on

Delegacja z parafii pw. św. Ottona udała się 19 lutego do Berlina, aby zobaczyć 35-głosowe organy piszczałkowe, które można kupić od jednego z tamtejszych kościołów.

Organy znajdują się obecnie w protestanckim Nazarethkirche przy Leopoldplatz w Berlinie. 35-głosowy instrument posiada 3 manuały. Razem z przedstawicielami parafii do Berlina pojechał także organomistrz Zdzisław Mollin. Na miejscu organy zostały dokładnie obejrzane i wypróbowane. To właśnie wizualizację tego instrumentu można zobaczyć na znajdujących się w kościele plakatach. Następnym etapem w procedurze zakupu będą rozmowy na temat szczegółów ewentualnej transakcji z obecnym właścicielem. Do tej pory fundacja „Organy Katedry Pyrzyckiej” zebrała ponad 85 tysięcy złotych.

Organy w Berlinie – "Jezusa ukrytego"

Tomasz Szutkowski – organista naszego kościoła parafialnego wykonuje fragmenty pieśni "Jezusa ukrytego" na organach w berlińskim Nazarethkirche.

Opublikowany przez Fundacja Organy Katedry Pyrzyckiej na 19 lutego 2018

 

 

Continue Reading
Advertisement

Informacje

101 km/h w Mielęcinku. Kolejne prawko zabrane

Published

on

W niedzielne popołudnie pyrzyccy policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali na trzy miesiące prawo jazdy kierującemu, który nie zdjął „nogi z gazu” i w terenie zabudowanym jechał 101 km/h.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

44 granaty moździerzowe wykopano w Brzezinie

Published

on

– W miejscowości Brzezin przy jednej z posesji w trakcie prac ziemnych natrafiono na wybuchowe znalezisko. – informuje pyrzycka policja. – Saperzy wydobyli z ziemi 44 granaty moździerzowe oraz 2 pociski do granatnika typu Panzerfaust.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.