Connect with us

Informacje

Wyjazd do Berlina: organy coraz bliżej (ZOBACZ i POSŁUCHAJ)

Published

on

Delegacja z parafii pw. św. Ottona udała się 19 lutego do Berlina, aby zobaczyć 35-głosowe organy piszczałkowe, które można kupić od jednego z tamtejszych kościołów.

Organy znajdują się obecnie w protestanckim Nazarethkirche przy Leopoldplatz w Berlinie. 35-głosowy instrument posiada 3 manuały. Razem z przedstawicielami parafii do Berlina pojechał także organomistrz Zdzisław Mollin. Na miejscu organy zostały dokładnie obejrzane i wypróbowane. To właśnie wizualizację tego instrumentu można zobaczyć na znajdujących się w kościele plakatach. Następnym etapem w procedurze zakupu będą rozmowy na temat szczegółów ewentualnej transakcji z obecnym właścicielem. Do tej pory fundacja „Organy Katedry Pyrzyckiej” zebrała ponad 85 tysięcy złotych.

Organy w Berlinie – "Jezusa ukrytego"

Tomasz Szutkowski – organista naszego kościoła parafialnego wykonuje fragmenty pieśni "Jezusa ukrytego" na organach w berlińskim Nazarethkirche.

Opublikowany przez Fundacja Organy Katedry Pyrzyckiej na 19 lutego 2018

 

 

Continue Reading
Advertisement

Informacje

Radni od razu po rejestracji?

Published

on

Nie wykluczone, że nie we wszystkich okręgach do rad miejskich i gminnych w powiecie pyrzyckim odbędą się wybory. W dziewięciu przypadkach gminne komisje wyborcze zarejestrowały tylko po jednym kandydacie. Czas na rejestrację kandydatów w tych okręgach został odpowiednio przedłużony, ale jeśli nie znajdą się kontrkandydaci, to w tych przypadkach nowych radnych poznamy jeszcze przed wyborami.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Kandydaci do Rady Miejskiej w Pyrzycach

Published

on

W porównaniu z poprzednimi wyborami niewielu kandydatów będzie ubiegać się w tym roku o mandat radnego Rady Miejskiej w Pyrzycach.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.