Connect with us

Informacje

Brzeska szkoła pod patronatem Uniwersytetu Szczecińskiego

Published

on

2-go marca, punktualnie o 7:45 klasy II i IV wyruszyły na wycieczkę naukowo-integracyjną do Szczecina. Plan wycieczki był bardzo napięty – tym bardziej cieszymy się, że wszystkie punkty udało się zrealizować.

Punktem startowym naszej wyprawy był WYDZIAŁ MATEMATYCZNO – FIZYCZNY UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO. Dzięki podpisanej przez Panią Dyrektor umowie o współpracy, Nasi Uczniowie mogli się rozgościć w pracowniach fizyki oraz matematyki US. Tam, w fascynujący świat nauk ścisłych wprowadzili uczniów dr Tadeusz Molenda (fizyka) oraz prof. US dr hab. Małgorzata Makiewicz (matematyka).

Na zajęciach z fizyki Uczniowie dowiedzieli się m.in. czy szybciej zjedziemy z górki zimą na sankach czy latem na rowerze? Czy rozmiar koła w rowerze wpływa na prędkość? Czy szybciej zjedziemy na sankach z kolegą czy samodzielnie? A może to bez znaczenia i prędkość będzie taka sama?

Jeszcze ciekawsza okazała się lekcja matematyki. Uczniowie deszyfrowali wiadomości, puszczali matematyczne bańki mydlane, pracowali metodą origamii, tworzyli matematyczny dywan, grali w kółko i krzyżyk w przestrzeni oraz tworzyli bryły obrotowe wykorzystując mikser kuchenny.

Na zakończenie wizyty, Pani profesor Małgorzata Makiewicz zaprosiła Nas na bardzo aromatyczną – matematyczną herbatkę i jak to ma w zwyczaju, rozdała Uczniom upominki. Każdy dostał kalendarz „Matematyka w obiektywie 2018” jako zaproszenie do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie” oraz przesympatyczne, matematyczne zakładki do książek. Tomek Domszy (klasa II) i Roksana Piska (klasa IV) dodatkowo – za swoją wiedzę – zostali nagrodzeni książkami.        

            Pełni matematyczno-fizycznych inspiracji przespacerowaliśmy się Alejami Jana Pawła II aby zaraz po przerwie obiadowej rozpocząć zabawę w Warsztatowni. KIDS Escape Room okazał się wisienką na torcie. Uczniowie przez godzinę kreatywnej zabawy rozwiązywali zagadki logiczne i wykorzystywali wyobraźnię. Nie zabrakło emocji i śmiechu. Po zabawie w Escape Room’ie Uczniowie samodzielnie wykonali „łapacze snów”, które zabrali ze sobą na pamiątkę. Do Brzeska wróciliśmy ok. 16:00 już planując następne spotkanie z Uniwersytetem.

Opiekunowie: Agnieszka Urbaniak, Urszula Mierzwiak

Continue Reading
Advertisement

Fotogalerie

Ogólniak rozpoczął wakacje (GALERIA)

Published

on

Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem szczególnym dla każdego ucznia. W tym roku przypadło ono na 22 czerwca. Co prawda uroczystości w lokalnych placówkach odbywały się w innym czasie i różnych miejscach, jednak wspólnym mianownikiem było docenienie wszelkich sukcesów, które osiągnęli uczniowie, a także ich zaangażowania w rozmaite przedsięwzięcia.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Zakończenie roku szkolnego w ZS nr 2 (GALERIA)

Published

on

22 czerwca 2018 r. o godzinie 9:00 uroczystym apelem pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Jak podkreślił w swoim przemówieniu dyrektor szkoły – Paweł Palczyński – jest to długo wyczekiwany dzień zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.