Connect with us

Informacje

Brzeska szkoła pod patronatem Uniwersytetu Szczecińskiego

Published

on

2-go marca, punktualnie o 7:45 klasy II i IV wyruszyły na wycieczkę naukowo-integracyjną do Szczecina. Plan wycieczki był bardzo napięty – tym bardziej cieszymy się, że wszystkie punkty udało się zrealizować.

Punktem startowym naszej wyprawy był WYDZIAŁ MATEMATYCZNO – FIZYCZNY UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO. Dzięki podpisanej przez Panią Dyrektor umowie o współpracy, Nasi Uczniowie mogli się rozgościć w pracowniach fizyki oraz matematyki US. Tam, w fascynujący świat nauk ścisłych wprowadzili uczniów dr Tadeusz Molenda (fizyka) oraz prof. US dr hab. Małgorzata Makiewicz (matematyka).

Na zajęciach z fizyki Uczniowie dowiedzieli się m.in. czy szybciej zjedziemy z górki zimą na sankach czy latem na rowerze? Czy rozmiar koła w rowerze wpływa na prędkość? Czy szybciej zjedziemy na sankach z kolegą czy samodzielnie? A może to bez znaczenia i prędkość będzie taka sama?

Jeszcze ciekawsza okazała się lekcja matematyki. Uczniowie deszyfrowali wiadomości, puszczali matematyczne bańki mydlane, pracowali metodą origamii, tworzyli matematyczny dywan, grali w kółko i krzyżyk w przestrzeni oraz tworzyli bryły obrotowe wykorzystując mikser kuchenny.

Na zakończenie wizyty, Pani profesor Małgorzata Makiewicz zaprosiła Nas na bardzo aromatyczną – matematyczną herbatkę i jak to ma w zwyczaju, rozdała Uczniom upominki. Każdy dostał kalendarz „Matematyka w obiektywie 2018” jako zaproszenie do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie” oraz przesympatyczne, matematyczne zakładki do książek. Tomek Domszy (klasa II) i Roksana Piska (klasa IV) dodatkowo – za swoją wiedzę – zostali nagrodzeni książkami.        

            Pełni matematyczno-fizycznych inspiracji przespacerowaliśmy się Alejami Jana Pawła II aby zaraz po przerwie obiadowej rozpocząć zabawę w Warsztatowni. KIDS Escape Room okazał się wisienką na torcie. Uczniowie przez godzinę kreatywnej zabawy rozwiązywali zagadki logiczne i wykorzystywali wyobraźnię. Nie zabrakło emocji i śmiechu. Po zabawie w Escape Room’ie Uczniowie samodzielnie wykonali „łapacze snów”, które zabrali ze sobą na pamiątkę. Do Brzeska wróciliśmy ok. 16:00 już planując następne spotkanie z Uniwersytetem.

Opiekunowie: Agnieszka Urbaniak, Urszula Mierzwiak

Continue Reading
Advertisement
Comments

Fotogalerie

Bajka… z morałem – dla przedszkolaków

Published

on

12 marca 2018r. w sali kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej przy ulicy Rejtana w Pyrzycach. Przedstawienie wykorzystując postać bajkową opowiada historię młodej dziewczyny z morałem „Uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie”.

(więcej…)

Continue Reading

Fotogalerie

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

Published

on

10.03.2018 odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego, tym razem w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Pyrzycach Pyrzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego. Do konkursu zgłoszono uczniów z klas 7 szkoły podstawowej i z klas II oraz III klas gimnazjalnych.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

 • Prawo i Sprawiedliwośc (24%, 43 Votes)
 • Inny komitet lokalny (17%, 31 Votes)
 • Skuteczny Samorząd (13%, 23 Votes)
 • Platforma Obywatelska (10%, 18 Votes)
 • Nie wybieram się na wybory (8%, 14 Votes)
 • Kukiz 15 (8%, 14 Votes)
 • .Nowoczesna (7%, 13 Votes)
 • Polskie Stronnictwo Ludowe (6%, 10 Votes)
 • Sojusz Lewicy Demokratycznej (4%, 8 Votes)
 • Pyrzyce Plus (3%, 5 Votes)
 • Inny komitet partyjny (1%, 2 Votes)

Total Voters: 181

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.