Connect with us

Fotogalerie

Bajka… z morałem – dla przedszkolaków

Published

on

12 marca 2018r. w sali kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej przy ulicy Rejtana w Pyrzycach. Przedstawienie wykorzystując postać bajkową opowiada historię młodej dziewczyny z morałem „Uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie”.

Wystawiona sztuka jest jednym z kilku szkolnych projektów pod wspólnym hasłem CYBERPRZESTRZEŃ BEZPIECZNA I POŻYTECZNA realizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Podejmując z młodzieżą różnorodne działania  chcemy zwrócić uwagę na możliwe zagrożenia i ryzyko związane z lekkomyślnym korzystaniem z Internetu. Propozycja  spektaklu jest doskonałą

formą dotarcia, przekazu do licznego grona odbiorców w tym Przedszkolaków, Zaproszone dzieci reagowały spontanicznie i żywo na grę aktorów- uczniów. Dzieci otrzymały pamiątkową przypinkę i słodki upominek. 

Zaprezentowane widowisko bardzo podobało się  dzieciom, o czym świadczyły  okazałe brawa najmłodszych,Była to największa nagroda zarówno dla zaangażowanych uczniów jak i ich opiekunów.

Obsada:

Narrator – Wojciech Kwiecień

Czerwony Kapturek- Maja Konopnicka

Żaba – Jędrzej Antczak

Wilk – Michał Wójciak

Babcia – Martyna Tarnowska

Książe – Eryk Kurzyk

Wiedźma Martyna Chojnacka

Śnieżka – Kamila Iwan

Śpiąca Królewna – Aleksandra Dąbkowska

Smok – Dawid Marszałek

Krasnoludki- Nikola Świercz, Anna Głuszczak

Drzewa – Dagmara Rusiecka, Mateusz Bugaj, Wiktor Korkuś

Pszczółka Maja – Maja Malanowska

Obsługa  techniczna – Kacper Stawiarski

Opiekunowie: Iwona Lichota, Joanna Zienkiewicz,

fot. Antoni Zienkiewicz

Continue Reading
Advertisement

Fotogalerie

Ogólniak rozpoczął wakacje (GALERIA)

Published

on

Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem szczególnym dla każdego ucznia. W tym roku przypadło ono na 22 czerwca. Co prawda uroczystości w lokalnych placówkach odbywały się w innym czasie i różnych miejscach, jednak wspólnym mianownikiem było docenienie wszelkich sukcesów, które osiągnęli uczniowie, a także ich zaangażowania w rozmaite przedsięwzięcia.

(więcej…)

Continue Reading

Fotogalerie

Pięknie i uroczyście. Boże Ciało u Chrystusowców (GALERIA)

Published

on

Procesja Bożego Ciała w pyrzyckiej parafii Chrystusowców przeszła tradycyjną trasą. Kazanie przy ostatnim ołtarzu wygłosił ks. Michał Ogrodnik SChr, który po nabożeństwie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. 

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.