Connect with us

Fotogalerie

Przeciw hejtowi po raz trzeci (GALERIA)

Published

on

W przeddzień pierwszego dnia wiosny już po raz trzeci odbył się marsz przeciw hejtowi. 

Młodzież pyrzyckich szkół, w tym liczna reprezentacja Zespołu Szkół nr 1, zgromadziła się w południe na Placu Wolności aby wspólnie wyrazić swój sprzeciw wobec nienawiści. Na miejsce spotkania uczniowie gimnazjum i szkół średnich przybyli z okolicznościowymi transparentami, wśród nich rymowanymi, jak np. „Cyberprzemoc tu i tam sieje grozę, mówię wam!”, czy też w języku angielskim, wśród nich „Haters back off”. Doroczna akcja antyhejtowa zapoczątkowana trzy lata temu przez Pyrzycki Dom Kultury ma na celu zwrócenie uwagi na coraz częstszy problem przemocy słownej, szczególnie w internecie.

Tak jak w poprzednich latach na przybyłych czekała muzyczna niespodzianka. W tym roku Pyrzycki Dom Kultury zaprosił ich na występ zespołu „Tragarze” oraz Sariusa. Dali oni koncert, który został przyjęty z wielkim entuzjazmem przez młodych Pyrzyczan. Niewątpliwie był to ważny głos przeciwko hejtowi, którego przecież tak wiele jest w życiu codziennym.

tekst i foto: Iwona Małas

Continue Reading
Advertisement

Fotogalerie

Ogólniak rozpoczął wakacje (GALERIA)

Published

on

Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem szczególnym dla każdego ucznia. W tym roku przypadło ono na 22 czerwca. Co prawda uroczystości w lokalnych placówkach odbywały się w innym czasie i różnych miejscach, jednak wspólnym mianownikiem było docenienie wszelkich sukcesów, które osiągnęli uczniowie, a także ich zaangażowania w rozmaite przedsięwzięcia.

(więcej…)

Continue Reading

Fotogalerie

Pięknie i uroczyście. Boże Ciało u Chrystusowców (GALERIA)

Published

on

Procesja Bożego Ciała w pyrzyckiej parafii Chrystusowców przeszła tradycyjną trasą. Kazanie przy ostatnim ołtarzu wygłosił ks. Michał Ogrodnik SChr, który po nabożeństwie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. 

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.