Connect with us

Fotogalerie

Niedziela Palmowa rozpoczęła Wielki Tydzień (GALERIA)

Published

on

Niedzielą Męki Pańskiej, zwaną powszechnie „palmową” katolicy rozpoczęli Wielki Tydzień – czas bezpośredniego przygotowania do najważniejszych dla chrześcijan świąt Zmartwychwstania Chrystusa. Msze z poświęceniem palm i odczytywaniem Męki Pańskiej sprawowane są we wszystkich parafiach.

U księży chrystusowców w parafii pw. św. Ottona najwięcej wiernych przybyło na Mszę Świętą ze szczególnym udziałem dzieci o godz. 10:30 oraz na Sumę Parafialną sprawowaną w południe, zaś w parafii pw. NMP Bolesnej uroczystszy wymiar miała Msza Święta odprawiana o godz. 11:00.

W Niedzielę Palmową wspomina się wjazd Jezusa do Jerozolimy. Jak czytamy w Ewangelii wg św. Mateusza: „Mnóstwo ludzi rozkładało zaś na ziemi swoje płaszcze, inni obcinali gałązki z drzew i rzucali je na drogę.  A cały tłum przed Nim i wokół Niego wołał: Niech żyje Król, potomek Dawida! Błogosławiony Ten, który przychodzi w imieniu Pana! Chwała Królowi!” (Mt 21, 8-9).

Jest też po raz pierwszy odczytywany opis Męki Pańskiej. Drugi raz będzie on odczytywany w Wielki Piątek.

fot. Remigiusz Pajor-Kubicki

Continue Reading
Advertisement

Fotogalerie

Ogólniak rozpoczął wakacje (GALERIA)

Published

on

Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem szczególnym dla każdego ucznia. W tym roku przypadło ono na 22 czerwca. Co prawda uroczystości w lokalnych placówkach odbywały się w innym czasie i różnych miejscach, jednak wspólnym mianownikiem było docenienie wszelkich sukcesów, które osiągnęli uczniowie, a także ich zaangażowania w rozmaite przedsięwzięcia.

(więcej…)

Continue Reading

Fotogalerie

Pięknie i uroczyście. Boże Ciało u Chrystusowców (GALERIA)

Published

on

Procesja Bożego Ciała w pyrzyckiej parafii Chrystusowców przeszła tradycyjną trasą. Kazanie przy ostatnim ołtarzu wygłosił ks. Michał Ogrodnik SChr, który po nabożeństwie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. 

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.