Connect with us

Informacje

Potrącony rowerzysta – policja przypomina o bezpieczeństwie

Published

on

Kolejny raz w ostatnim czasie potrącony został rowerzysta na przejściu dla pieszych. Pyrzycka policja w ostatnim komunikacie przypomina o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze.

-Każdy kto jest kierowcą spotyka się z takimi sytuacjami, kiedy to rowerzysta przejeżdża przez pasy dla pieszych. Takie zachowanie jest szczególnie niebezpieczne dla cyklistów ponieważ kierowca samochodu może nie zauważyć rozpędzonego rowerzysty, który pojawia się nagle na przejściu dla pieszych. W takiej sytuacji może dojść do potrącenia rowerzysty, pomimo zachowanej należytej ostrożności przez kierującego samochodem. – czytamy w policyjnym komunikacie.

Taka sytuacja miała miejsce w miniony piątek, kiedy kobieta prowadząca samochód potrąciła na przejściu dla pieszych przy dawnej „Hawance” 69-latkę jadącą rowerem. Trafiła ona do szpitala z urazem nogi. – Jeżeli na przejściu dla pieszych nie ma wyznaczonej ścieżki rowerowej, należy zejść z pojazdu i przeprowadzić go przez przejście. Dopuszczalny przejazd przez przejście dla pieszych jest tylko wtedy, gdy obok również prowadzi ścieżka rowerowa, wówczas rowerzysta może przez nie przejechać. – przypomina sierż. szt. Marcelina Pałaszewska, rzecznik pyrzyckiej policji i dodaje, że za przejazd rowerem „po pasach” grozi 100-złotowy mandat.

RPK, fot. otrzymaliśmy od Czytelnika

Continue Reading
Advertisement

Informacje

PSL przeciw kandydatce na komisarza Bielic

Published

on

Sprawa władz Bielic robi się coraz głośniejsza. W piątek Polskie Stronnictwo Ludowe naprędce zorganizowało konferencję prasową, na której sprzeciwiło się pomysłowi mianowania na komisarza Iwony Kochel, która będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na wójta Bielic w tegorocznych wyborach.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Pyrzyccy strażacy pomagali Szwedom

Published

on

Pięcioro strażaków z pyrzyckiej PSP: st. sekc. Cezary Tumasz, asp. szt. Andrzej Kuliś, st. ogn. Grzegorz Grzelak, mł. ogn. Krzysztof Pragier i mł. kpt. Jakub Zarzycki pojechało z pomocą szwedzkim strażakom walczącym z pożarami lasów. – W Szwecji przebywali przez dwa tygodnie w ramach pomocy wewnątrzunijnej. – mówi st. bryg. Jacek Marchlewicz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.

(więcej…)

Continue Reading

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.