Connect with us

Informacje

Potrącony rowerzysta – policja przypomina o bezpieczeństwie

Published

on

Kolejny raz w ostatnim czasie potrącony został rowerzysta na przejściu dla pieszych. Pyrzycka policja w ostatnim komunikacie przypomina o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze.

-Każdy kto jest kierowcą spotyka się z takimi sytuacjami, kiedy to rowerzysta przejeżdża przez pasy dla pieszych. Takie zachowanie jest szczególnie niebezpieczne dla cyklistów ponieważ kierowca samochodu może nie zauważyć rozpędzonego rowerzysty, który pojawia się nagle na przejściu dla pieszych. W takiej sytuacji może dojść do potrącenia rowerzysty, pomimo zachowanej należytej ostrożności przez kierującego samochodem. – czytamy w policyjnym komunikacie.

Taka sytuacja miała miejsce w miniony piątek, kiedy kobieta prowadząca samochód potrąciła na przejściu dla pieszych przy dawnej „Hawance” 69-latkę jadącą rowerem. Trafiła ona do szpitala z urazem nogi. – Jeżeli na przejściu dla pieszych nie ma wyznaczonej ścieżki rowerowej, należy zejść z pojazdu i przeprowadzić go przez przejście. Dopuszczalny przejazd przez przejście dla pieszych jest tylko wtedy, gdy obok również prowadzi ścieżka rowerowa, wówczas rowerzysta może przez nie przejechać. – przypomina sierż. szt. Marcelina Pałaszewska, rzecznik pyrzyckiej policji i dodaje, że za przejazd rowerem „po pasach” grozi 100-złotowy mandat.

RPK, fot. otrzymaliśmy od Czytelnika

Continue Reading
Advertisement

Informacje

Działacze partyjni wspierają swoich kandydatów

Published

on

W tegorocznej kampanii samorządowej bardzo silne wsparcie partyjnych działaczy „z góry” mają lokalni politycy. Wcześniej działaczy SLD wspierał Włodzimierz Czarzasty, a już na ostatniej kampanijnej prostej z kandydatami pokazywali się także politycy wyższego szczebla PiS i PO.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Ulica Mickiewicza zablokowana

Published

on

Przez wypadek zablokowana jest pyrzycka ulica Mickiewicza na wysokości cmentarza. Więcej informacji na razie nie posiadamy. Radzimy omijać tą część miasta, mogą tworzyć się korki.

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.