Connect with us

Informacje

Potrącony rowerzysta – policja przypomina o bezpieczeństwie

Published

on

Kolejny raz w ostatnim czasie potrącony został rowerzysta na przejściu dla pieszych. Pyrzycka policja w ostatnim komunikacie przypomina o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze.

-Każdy kto jest kierowcą spotyka się z takimi sytuacjami, kiedy to rowerzysta przejeżdża przez pasy dla pieszych. Takie zachowanie jest szczególnie niebezpieczne dla cyklistów ponieważ kierowca samochodu może nie zauważyć rozpędzonego rowerzysty, który pojawia się nagle na przejściu dla pieszych. W takiej sytuacji może dojść do potrącenia rowerzysty, pomimo zachowanej należytej ostrożności przez kierującego samochodem. – czytamy w policyjnym komunikacie.

Taka sytuacja miała miejsce w miniony piątek, kiedy kobieta prowadząca samochód potrąciła na przejściu dla pieszych przy dawnej „Hawance” 69-latkę jadącą rowerem. Trafiła ona do szpitala z urazem nogi. – Jeżeli na przejściu dla pieszych nie ma wyznaczonej ścieżki rowerowej, należy zejść z pojazdu i przeprowadzić go przez przejście. Dopuszczalny przejazd przez przejście dla pieszych jest tylko wtedy, gdy obok również prowadzi ścieżka rowerowa, wówczas rowerzysta może przez nie przejechać. – przypomina sierż. szt. Marcelina Pałaszewska, rzecznik pyrzyckiej policji i dodaje, że za przejazd rowerem „po pasach” grozi 100-złotowy mandat.

RPK, fot. otrzymaliśmy od Czytelnika

Continue Reading
Advertisement
Comments

Informacje

Głosujmy na „Tygryski”!

Published

on

Lipiańskie życie społeczne wypełniła w ostatnim czasie pasjonująca rywalizacja konkursowa. Najpierw jedna z grup przedszkolnych zgłosiła swój akces w plebiscycie Głosu Szczecińskiego. Esemesowe głosowanie zachęciło do zaangażowania wielu rodziców. Organizowane przez nich akcje promocyjne wypełniły pozytywnym duchem położone nad jeziorami miasteczko.

(więcej…)

Continue Reading

Fotogalerie

Kolorowy pochód i ognisko – parafia pw. NMP Bolesnej świętuje 100 lat wolności (GALERIA)

Published

on

Barwnym pochodem w okolicznościowych strojach, ogniskiem i wspólnym śpiewaniem patriotycznych pieśni pyrzycka rada Rycerzy Kolumba i parafia pw. NMP Bolesnej zachęcały Pyrzyczan do wspólnych obchodów 100-lecia niepodległości.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.