Connect with us

Informacje

Były burmistrz skazany za nieprawidłowości przy wyborach w 2010 i 2014 roku

Published

on

Były burmistrz Pyrzyc skazany w tzw. Aferze alkoholowej. W czwartek sąd wobec Jerzego Marka O. orzekł karę łączną roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Były burmistrz nie będzie też mógł zajmować przez pięć lat stanowisk wójta, burmistrza lub prezydenta miasta oraz musi zapłacić 1100 złotych kosztów sądowych.

Jerzy O. oskarżony był o udzielenie korzyści majątkowych przed II turą wyborów samorządowych w roku 2010 oraz nakłanianie członków komisji wyborczych w II turze wyborów w 2014 roku do bezprawnego informowania go o frekwencji, wynikach wyborów i osobach uprawnionych do głosowania, które jeszcze brały udziału w wyborach.  Za pierwszy czyn sąd wymierzył karę pół roku pozbawienia wolności, zaś za drugi półtorej roku pozbawienia wolności i orzekł łączną karę roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.

Ani były burmistrz, ani jego obrońca nie stawili się na ogłoszeniu wyroku. Winnymi uznano również oskarżonych członków komisji wyborczych, którzy przekazywali Jerzemu O. informacje, pośredników w przekazywaniu alkoholu, urzędniczkę, która nieprawnie wystawiała pełnomocnictwa do głosowania oraz osoby, które przyjęły alkohol od Jerzego O. i osoby, które posługiwały się nieprawnie wydanymi pełnomocnictwami.

(ps)

 

Continue Reading
Advertisement

Fotogalerie

Ogólniak rozpoczął wakacje (GALERIA)

Published

on

Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem szczególnym dla każdego ucznia. W tym roku przypadło ono na 22 czerwca. Co prawda uroczystości w lokalnych placówkach odbywały się w innym czasie i różnych miejscach, jednak wspólnym mianownikiem było docenienie wszelkich sukcesów, które osiągnęli uczniowie, a także ich zaangażowania w rozmaite przedsięwzięcia.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Zakończenie roku szkolnego w ZS nr 2 (GALERIA)

Published

on

22 czerwca 2018 r. o godzinie 9:00 uroczystym apelem pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Jak podkreślił w swoim przemówieniu dyrektor szkoły – Paweł Palczyński – jest to długo wyczekiwany dzień zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.