Connect with us

Informacje

Były burmistrz skazany za nieprawidłowości przy wyborach w 2010 i 2014 roku

Published

on

Były burmistrz Pyrzyc skazany w tzw. Aferze alkoholowej. W czwartek sąd wobec Jerzego Marka O. orzekł karę łączną roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Były burmistrz nie będzie też mógł zajmować przez pięć lat stanowisk wójta, burmistrza lub prezydenta miasta oraz musi zapłacić 1100 złotych kosztów sądowych.

Jerzy O. oskarżony był o udzielenie korzyści majątkowych przed II turą wyborów samorządowych w roku 2010 oraz nakłanianie członków komisji wyborczych w II turze wyborów w 2014 roku do bezprawnego informowania go o frekwencji, wynikach wyborów i osobach uprawnionych do głosowania, które jeszcze brały udziału w wyborach.  Za pierwszy czyn sąd wymierzył karę pół roku pozbawienia wolności, zaś za drugi półtorej roku pozbawienia wolności i orzekł łączną karę roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.

Ani były burmistrz, ani jego obrońca nie stawili się na ogłoszeniu wyroku. Winnymi uznano również oskarżonych członków komisji wyborczych, którzy przekazywali Jerzemu O. informacje, pośredników w przekazywaniu alkoholu, urzędniczkę, która nieprawnie wystawiała pełnomocnictwa do głosowania oraz osoby, które przyjęły alkohol od Jerzego O. i osoby, które posługiwały się nieprawnie wydanymi pełnomocnictwami.

(ps)

 

Continue Reading
Advertisement

Informacje

WYBORY 2018: Pierwszy komitet już zarejestrowany

Published

on

Szczecińska delegatura Krajowego Biura Wyborczego zarejestrowała do wczoraj siedemnaście komitetów wyborczych. Wśród nich jest już pierwszy komitet z Pyrzyc.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Ferma trzody chlewnej koło Myśliborek? Gmina ogłasza konsultacje.

Published

on

W gminie Przelewice trwają konsultacje społeczne dotyczące wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla budowy fermy do hodowli i chowu trzody chlewnej na jednej z działek koło Myśliborek. Potrwają one do 10 września.

(więcej…)

Continue Reading

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.