Connect with us

Informacje

Rolnicza olimpiada w Pyrzycach (GALERIA)

Published

on

20 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach odbyła się organizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie czterdziesta druga okręgowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Wśród 121 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych z województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego, tradycyjnie nie zabrakło również uczniów Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach. 

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili pracownicy ZUT: Dziekan Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt – dr hab. inż. Arkadiusz Pietruszka, Prodziekan ds. jakości kształcenia Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa – dr hab. inż. Agata Witczak, prof. nadzw., Wydział Ekonomiczny – dr Dawid Dawidowicz – Pełnomocnik Rektora ds. studenckiego ruchu naukowego orazDyrektor Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego – Andrzej Binka, a także przedstawiciele lokalnych władz: Członek Zarządu Powiatu Pyrzyckiego – Wiktor Tołoczko, Radny Powiatu – Walenty Darczuk, Przewodniczący Rady Miejskiej – Paweł Chyt, Ksiądz Dziekan – Grzegorz Harasimiak.

W tym roku uczestnicy olimpiady rywalizowali w siedmiu blokach tematycznych:                                                                   mechanizacja rolnictwa, technologia żywności, gastronomia, agrobiznes, produkcja zwierzęca,                           produkcja roślinna i architektura krajobrazu.

Wyniki (miejsca promowane uczestnictwem w etapie centralnym oraz miejsca uczniów naszej szkoły) w poszczególnych blokach przedstawiają się następująco:

Blok mechanizacja rolnictwa (18 osób):

 1. PerdutaJan – ZSRCKP w Świdwinie
 2. Makowski Radosław– ZSRCKP w Świdwinie

3.Dobruchowski Patryk – ZSNr2CKU w Pyrzycach (opiekun  mgr inż. Tomasz Błażejewski)

9.Hołda Sebastian– ZSNr2CKU w Pyrzycach (opiekun  mgr inż. Tomasz Błażejewski)

 1. Soboń Rafał– ZSNr2CKU w Pyrzycach (opiekun mgr inż. Tomasz Błażejewski)

 

Blok technologia żywności (14 osób):

 1. Przesmycki Krzysztof – ZS Gastronomicznych w Gorzowie Wlkp.
 2. Kotlarek Aneta – ZS Ogólnokształcących Nr 2 II LO w Gorzowie Wlkp.

3.Zubek Alicja  – ZS Nr 5  w Stargardzie

 1. Korpowska Natalia– ZSNr2CKU w Pyrzycach (opiekun Agnieszka Maciejska)

 

Blok gastronomia (36 osób):

 1. Panasz Paulina – ZSRCKP w Świdwinie
 2. Tomaszewski Mikołaj–ZSNr6 w Szczecinie

3.Nowak Katarzyna –ZSNr4RCKU w Wałczu

4.Nowakowska Sandra   – ZS Nr 1 w Choszcznie

 1. Aleksandrowicz Weronika – ZS Nr 6 w Szczecinie
 2. Bogacka Alicja– ZSNr2CKU w Pyrzycach (opiekun Huczek Aleksandra)
 3. Poznańska Aleksandra– ZSNr2CKU w Pyrzycach (opiekun Huczek Aleksandra)
 4. Jankowska Oliwia– ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun Huczek Aleksandra)

 

Blok agrobiznes (20 osób):

 1. Czerniawski Karol – ZS Ogólnokształcących Nr2 II LO w Gorzowie Wlkp.                                  
 2. Kaliszuk Krzysztof – ZS Ogólnokształcących Nr2 II LO w Gorzowie Wlkp.                                  

3.Rutkowski Gustaw  – ZS Ogólnokształcących Nr2 II LO  w Gorzowie Wlkp.                                   

 1. Bąk Eryk – ZSNr2CKU w Pyrzycach (opiekun Marta Jackowska-Żmuda)
 2. Przerada Daria – ZSNr2CKU w Pyrzycach (opiekun Marta Jackowska Żmuda)
 3. Skrobisz Wiktoria – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun Marta Jackowska Żmuda)

 

Blok produkcja zwierzęca (13 osób):

 1. Mielcarek Konrad – ZS CKR w Boninie
 2. Kmieć Witold – ZS CKR w Bobowicku
 3. Kołoszyc Hubert – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun Joanna Milewska-Walczyk)
 4. Łukaszewski Michał – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun Joanna Milewska-Walczyk)

 

Blok produkcja roślinna (7 osób):

 1. Chojecki Adrian – ZS Nr 6 w Szczecinku
 2. Mrozek Michał – ZSCKU w Bobowicku
 3. Paterak Karol – ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach (opiekun Izabela Kała-Konowaluk)

 

Blok architektura krajobrazu (13 osób):

 1. Sobucka Oliwia – ZS Ogrodniczych w Gorzowie Wlkp.
 2. Pospieszna Klaudia – ZS CKR w Bobowicku

3.Mielnik Martyna– Centrum Edukacji Ogrodniczej w Gorzowie Wlkp.

 

Uroczystego podsumowania dokonał przewodniczący Okręgowego Komitetu Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – prof. dr hab. Cezary Podsiadło, gratulując najlepszym oraz dziękując wszystkim za udział.

Nagrodę Starosty Pyrzyckiegodla najlepszego ucznia z naszej szkoły otrzymał Hubert Kołoszyc zdobywca trzeciego miejsca w bloku Produkcja Zwierzęca.

Hubert Kołoszyc ( produkcja zwierzęca ) wraz z Patrykiem Dobruchowskim ( mechanizacja rolnictwa) zakwalifikowali się do kolejnego etapu OWiUR i będą reprezentowali ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach na eliminacjach centralnych 7 i 8 czerwca 2018 r.  we Wrocławiu.

Estera Witkowska

Continue Reading
Advertisement
Comments

Informacje

Głosujmy na „Tygryski”!

Published

on

Lipiańskie życie społeczne wypełniła w ostatnim czasie pasjonująca rywalizacja konkursowa. Najpierw jedna z grup przedszkolnych zgłosiła swój akces w plebiscycie Głosu Szczecińskiego. Esemesowe głosowanie zachęciło do zaangażowania wielu rodziców. Organizowane przez nich akcje promocyjne wypełniły pozytywnym duchem położone nad jeziorami miasteczko.

(więcej…)

Continue Reading

Fotogalerie

Kolorowy pochód i ognisko – parafia pw. NMP Bolesnej świętuje 100 lat wolności (GALERIA)

Published

on

Barwnym pochodem w okolicznościowych strojach, ogniskiem i wspólnym śpiewaniem patriotycznych pieśni pyrzycka rada Rycerzy Kolumba i parafia pw. NMP Bolesnej zachęcały Pyrzyczan do wspólnych obchodów 100-lecia niepodległości.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.