Connect with us

Informacje

Spartakiada Przedszkolaków (GALERIA)

Published

on

16 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej przy ulicy Rejtana w Pyrzycach odbyła się II Spartakiada Przedszkolaków o Puchar Burmistrza Pyrzyc.

Do udziału w spartakiadzie zostały zaproszone przedszkola z terenu gminy Pyrzyce (grupy 6-latków oraz grupy przyszkolne „O”).  Zespół z każdego przedszkola składał się z 13 zawodników. Dziesięciu zostało wytypowanych do części sportowej, a trzech przedszkolaków wzięło udział w konkursie plastycznym. Tematem konkursu były postacie z bajki pt. „Bolek i Lolek”. 

Spartakiadę rozpoczął Dawid Pacholski, uczeń Zespołu Szkół nr 1, swoim mistrzowskim pokazem akrobatyki rowerowej. Następnie Pan Robert Betyna, burmistrz Pyrzyc, dokonał uroczystego otwarcia II Spartakiady Przedszkolaków. Od pierwszej konkurencji rywalizacja między małymi sportowcami była bardzo zacięta. Do piątej konkurencji sportowej niewielką przewagę miało Przedszkole Nr 4 „Bajkowa Kraina”. Mali sportowcy okazali się bardzo waleczni i zaangażowani we wszystkie konkurencje sportowe. Na uwagę zasługuje fakt, iż wszyscy zawodnicy rywalizowali z zachowaniem zasad fair play oraz poszanowania przeciwnika. Każda konkurencja wywoływała na twarzy młodych sportowców uśmiech. Na szczególną uwagę i pochwałę zasłużyła drużyna z Przedszkola Publicznego z Brzeźna. W tej drużynie aż 5 zawodników to 5- latkowie.

         Miłą niespodziankę przedszkolakom oraz ich opiekunom zafundowali organizatorzy spartakiady. Była nią krótka dyskoteka. Wśród bawiących się byli wszyscy zawodnicy, rodzice a także babcie przedszkolaków. Specjalne podziękowania organizatorzy kierują do Pani Ali z Przedszkola Nr 4 „Bajkowa Kraina” za piękną inscenizację taneczną, w której wzięli udział wszyscy uczestnicy Spartakiady oraz organizatorzy.

                Ostatecznie po rozegraniu 9 konkurencji nastąpił wyczekiwany moment podsumowania rywalizacji sportowej. Pierwsze miejsce w II Spartakiadzie Przedszkolaków zdobyli mali sportowcy z “Bajkowej Krainy” – Publicznego Przedszkola Nr 4 przy ul. Zabytkowej, którzy otrzymali przechodni PUCHAR BURMISTRZA PYRZYC. Drugie miejsce przypadło w udziale Przedszkolu Publicznemu Nr 3 „Biedroneczki “z ul. Narutowicza. Trzecie miejsce zajęła  grupa przedszkolna przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach. Tuż za podium znalazło się Publiczne Przedszkole z Brzeźna.

                 Pani Marzena Podzińska złożyła gratulacje wszystkim uczestnikom Spartakiady. Wręczając puchary, podkreśliła miły nastrój i zaangażowanie małych sportowców. Następnie Pani Burmistrz dokonała oficjalnego zamknięcia II Spartakiady Przedszkolaków. Wyraziła również nadzieję, iż Spartakiada Przedszkolaków będzie imprezą cykliczna i odbędzie się także w 2019 roku.

           Przedsięwzięcie, jakim była Spartakiada, zostało sprawnie przeprowadzone przez młodzież ze Szkoły Podstawowej przy ul. Rejtana oraz ich nauczycieli wychowania fizycznego: Danutę Kuźnicką, Zofię Kusz, Andrzeja Kępkę oraz Antoniego Zienkiewicza.

 

Spartakiada odbyła się w ramach kuratoryjnego projektu „Bezpieczna plus”.

Autorami projektu są: Joanna Zienkiewicz, Wioletta Michalska oraz Antoni Zienkiewicz.

 

  Tabela II SPARTAKIADY PRZEDSZKOLAKÓW:

  1. Przedszkole Publiczne „Bajkowa Kraina” – 33 pkt
  2. Przedszkole Publiczne „Biedroneczki ‘’  – 22 pkt
  3. Przedszkole przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi – 19 pkt
  4. Przedszkole Publiczne w Brzeźnie – 16 pkt

fot. Antoni Zienkiewicz

Continue Reading
Advertisement

Informacje

Miasto wyremontuje ul. Głowackiego

Published

on

Po wielu latach pyrzycka ulica Głowackiego wreszcie doczeka się remontu. Na zniszczonej nawierzchni w końcu skończy się „slalom gigant”.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Czy będzie miał kto nas leczyć? Napięta sytuacja w szpitalu

Published

on

– Ogólna sytuacja w pyrzyckim szpitalu jest wymagająca, ale opanowana – mówi wicestarosta Bartłomiej Królikowski. Po trudnych rozmowach na oddziale wewnętrznym placówka nie zmieniła normalnego trybu funkcjonowania, grafik dyżurów został wypełniony. Rozwiązania zaproponowane przez zarząd i dyrekcję szpitala w kierunku lekarzy zostały przez tych ostatnich ocenione pozytywnie i czekają na finalizację.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.