Connect with us

Informacje

Długi weekend w Goleniowie. Tak bawili się młodzi z Pyrzyc (FOTO, WIDEO)

Published

on

Dla wielu z nich nie ma innej majówki niż ta spędzana na Archidiecezjalnych Dniach Młodych. Święto młodzieży z Pomorza Zachodniego zgromadziło w tym roku w Goleniowie ponad tysiąc osób. Wśród nich była również 50-osobowa grupa z Pyrzyc. 

Na trzy dni wspólnego świętowania grupa z parafii księży Chrystusowców pojechała wraz z ks. Damianem Jędrzejakiem SChr, dk. Wojciechem Mulą SChr oraz s. Anną Błaszak MChr. Na miejscu czekały na nich liczne spotkania z młodymi z całego regionu, konferencje, nabożeństwa i warsztaty tematyczne. Przez wszystkie dni liturgiom przewodniczył bp Henryk Wejman, zaś drugiego dnia wieczorem pojawił się także abp Andrzej Dzięga. Uczestnicy razem z mieszkańcami Goleniowa w wielkim pochodzie świętowali także Dzień Flagi. 

Relację przygotowali:

Remigiusz Pajor-Kubicki, Agnieszka Gajewska, Martyna Prajzendanc. Współpraca: Przemysław Kaweński – Chojna24.pl

W Goleniowie licznie było reprezentowane Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Pojawili się także księża Chrystusowcy – również ci pochodzący i posługujący w Pyrzycach:

Chrystusowcy na ADM w Goleniowie

Na Archidiecezjalnych Dniach Młodych w Goleniowie pojawili się także księża i klerycy z Chrystusowcy. Dlaczego przyjechali i jaki jest charyzmat ich zgromadzenia? Odpowiedź w wywiadzie 🙂

Opublikowany przez Młody Kościół 3 maja 2018

KSM na Dniach Młodych w Goleniowie

Na Archidiecezjalnych Dniach Młodych pojawiło się także Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży 😉

Opublikowany przez Młody Kościół 4 maja 2018

 

Wspólnie z Przemysławem Kaweńskim z portalu Chojna24.pl zrealizowaliśmy także dwa materiały wideo:

Continue Reading
Advertisement

Informacje

Radni od razu po rejestracji?

Published

on

Nie wykluczone, że nie we wszystkich okręgach do rad miejskich i gminnych w powiecie pyrzyckim odbędą się wybory. W dziewięciu przypadkach gminne komisje wyborcze zarejestrowały tylko po jednym kandydacie. Czas na rejestrację kandydatów w tych okręgach został odpowiednio przedłużony, ale jeśli nie znajdą się kontrkandydaci, to w tych przypadkach nowych radnych poznamy jeszcze przed wyborami.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Kandydaci do Rady Miejskiej w Pyrzycach

Published

on

W porównaniu z poprzednimi wyborami niewielu kandydatów będzie ubiegać się w tym roku o mandat radnego Rady Miejskiej w Pyrzycach.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.