Connect with us

Informacje

„Lalka” i wiersz Ernesta Brylla. Rozpoczął się maraton maturalny

Published

on

Zaraz po majowym weekendzie rozpoczął się czas egzaminów maturalnych. Uczniowie trzecich klas liceów i czwartych techników zmierzyli się dzisiaj z językiem polskim. W arkuszach czekała na nich osławiona „Lalka” Bolesława Prusa oraz wiersz Ernesta Brylla „Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają”

Pierwszy egzamin to tradycyjnie język polski. O godzinie 9:00 uczniowie napisali go na poziomie podstawowym, zaś chętni będą jeszcze mogli zmierzyć się o godzinie 14:00 z poziomem rozszerzonym. Maturzystów czeka teraz dwudniowa przerwa i już w poniedziałek napiszą egzamin z matematyki, a we wtorek z języka obcego, najczęściej angielskiego, chociaż niemiecki również jest wybierany. 

Zdający egzaminy muszą przystąpić do trzech pisemnych na poziomie podstawowym z języka polskiego, języka obcego oraz matematyki, a także minimum jednego z przedmiotów do wyboru na poziomie rozszerzonym. 

Na porannym egzaminie z języka polskiego temat rozprawki brzmiał: Tęsknota – siła niszcząca czy budująca ludzkie życie? Rozważ i uzasadnij swoje zdanie odwołując się do fragmentu „Lalki” Bolesława Prusa oraz wybranego tekstu kultury.

Można było również wybrać do interpretacji wiersz Ernesta Brylla „Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdziela”.

(rpk), fot. ZS nr 2 CKU

Continue Reading
Advertisement

Informacje

Działacze partyjni wspierają swoich kandydatów

Published

on

W tegorocznej kampanii samorządowej bardzo silne wsparcie partyjnych działaczy „z góry” mają lokalni politycy. Wcześniej działaczy SLD wspierał Włodzimierz Czarzasty, a już na ostatniej kampanijnej prostej z kandydatami pokazywali się także politycy wyższego szczebla PiS i PO.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Ulica Mickiewicza zablokowana

Published

on

Przez wypadek zablokowana jest pyrzycka ulica Mickiewicza na wysokości cmentarza. Więcej informacji na razie nie posiadamy. Radzimy omijać tą część miasta, mogą tworzyć się korki.

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.