Connect with us

Informacje

„Lalka” i wiersz Ernesta Brylla. Rozpoczął się maraton maturalny

Published

on

Zaraz po majowym weekendzie rozpoczął się czas egzaminów maturalnych. Uczniowie trzecich klas liceów i czwartych techników zmierzyli się dzisiaj z językiem polskim. W arkuszach czekała na nich osławiona „Lalka” Bolesława Prusa oraz wiersz Ernesta Brylla „Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają”

Pierwszy egzamin to tradycyjnie język polski. O godzinie 9:00 uczniowie napisali go na poziomie podstawowym, zaś chętni będą jeszcze mogli zmierzyć się o godzinie 14:00 z poziomem rozszerzonym. Maturzystów czeka teraz dwudniowa przerwa i już w poniedziałek napiszą egzamin z matematyki, a we wtorek z języka obcego, najczęściej angielskiego, chociaż niemiecki również jest wybierany. 

Zdający egzaminy muszą przystąpić do trzech pisemnych na poziomie podstawowym z języka polskiego, języka obcego oraz matematyki, a także minimum jednego z przedmiotów do wyboru na poziomie rozszerzonym. 

Na porannym egzaminie z języka polskiego temat rozprawki brzmiał: Tęsknota – siła niszcząca czy budująca ludzkie życie? Rozważ i uzasadnij swoje zdanie odwołując się do fragmentu „Lalki” Bolesława Prusa oraz wybranego tekstu kultury.

Można było również wybrać do interpretacji wiersz Ernesta Brylla „Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdziela”.

(rpk), fot. ZS nr 2 CKU

Continue Reading
Advertisement
Comments

Informacje

Głosujmy na „Tygryski”!

Published

on

Lipiańskie życie społeczne wypełniła w ostatnim czasie pasjonująca rywalizacja konkursowa. Najpierw jedna z grup przedszkolnych zgłosiła swój akces w plebiscycie Głosu Szczecińskiego. Esemesowe głosowanie zachęciło do zaangażowania wielu rodziców. Organizowane przez nich akcje promocyjne wypełniły pozytywnym duchem położone nad jeziorami miasteczko.

(więcej…)

Continue Reading

Fotogalerie

Kolorowy pochód i ognisko – parafia pw. NMP Bolesnej świętuje 100 lat wolności (GALERIA)

Published

on

Barwnym pochodem w okolicznościowych strojach, ogniskiem i wspólnym śpiewaniem patriotycznych pieśni pyrzycka rada Rycerzy Kolumba i parafia pw. NMP Bolesnej zachęcały Pyrzyczan do wspólnych obchodów 100-lecia niepodległości.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.