Connect with us

Informacje

„Lalka” i wiersz Ernesta Brylla. Rozpoczął się maraton maturalny

Published

on

Zaraz po majowym weekendzie rozpoczął się czas egzaminów maturalnych. Uczniowie trzecich klas liceów i czwartych techników zmierzyli się dzisiaj z językiem polskim. W arkuszach czekała na nich osławiona „Lalka” Bolesława Prusa oraz wiersz Ernesta Brylla „Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają”

Pierwszy egzamin to tradycyjnie język polski. O godzinie 9:00 uczniowie napisali go na poziomie podstawowym, zaś chętni będą jeszcze mogli zmierzyć się o godzinie 14:00 z poziomem rozszerzonym. Maturzystów czeka teraz dwudniowa przerwa i już w poniedziałek napiszą egzamin z matematyki, a we wtorek z języka obcego, najczęściej angielskiego, chociaż niemiecki również jest wybierany. 

Zdający egzaminy muszą przystąpić do trzech pisemnych na poziomie podstawowym z języka polskiego, języka obcego oraz matematyki, a także minimum jednego z przedmiotów do wyboru na poziomie rozszerzonym. 

Na porannym egzaminie z języka polskiego temat rozprawki brzmiał: Tęsknota – siła niszcząca czy budująca ludzkie życie? Rozważ i uzasadnij swoje zdanie odwołując się do fragmentu „Lalki” Bolesława Prusa oraz wybranego tekstu kultury.

Można było również wybrać do interpretacji wiersz Ernesta Brylla „Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdziela”.

(rpk), fot. ZS nr 2 CKU

Continue Reading
Advertisement

Informacje

PSL przeciw kandydatce na komisarza Bielic

Published

on

Sprawa władz Bielic robi się coraz głośniejsza. W piątek Polskie Stronnictwo Ludowe naprędce zorganizowało konferencję prasową, na której sprzeciwiło się pomysłowi mianowania na komisarza Iwony Kochel, która będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na wójta Bielic w tegorocznych wyborach.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Pyrzyccy strażacy pomagali Szwedom

Published

on

Pięcioro strażaków z pyrzyckiej PSP: st. sekc. Cezary Tumasz, asp. szt. Andrzej Kuliś, st. ogn. Grzegorz Grzelak, mł. ogn. Krzysztof Pragier i mł. kpt. Jakub Zarzycki pojechało z pomocą szwedzkim strażakom walczącym z pożarami lasów. – W Szwecji przebywali przez dwa tygodnie w ramach pomocy wewnątrzunijnej. – mówi st. bryg. Jacek Marchlewicz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.

(więcej…)

Continue Reading

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.