Connect with us

Informacje

Głosujmy na „Tygryski”!

Published

on

Lipiańskie życie społeczne wypełniła w ostatnim czasie pasjonująca rywalizacja konkursowa. Najpierw jedna z grup przedszkolnych zgłosiła swój akces w plebiscycie Głosu Szczecińskiego. Esemesowe głosowanie zachęciło do zaangażowania wielu rodziców. Organizowane przez nich akcje promocyjne wypełniły pozytywnym duchem położone nad jeziorami miasteczko.

Oczywiście, mobilizacja odbywała się w Internecie i na portalach społecznościowych, ale nie brakowało też inicjatyw widocznych na lipiańskich ulicach. Były więc plakaty, ulotki. W jedną z sobót rodzice zorganizowali na miejscowym rynku wspaniałą i barwną akcję: w zamian za sms na grupę „Tygryski” z lokalnego przedszkola mieszkańcy mogli otrzymać ciasto, lemoniadę lub kawę – wszystko przygotowane przez rodziców. Kolorowy happening na rynku to nie wszystko. Akcja miała swój wydźwięk podczas obchodów Konstytucji Majowej. Szykuje się także ciekawa inicjatywa w przerwie najbliższego meczu Stali Lipiany. Głosowanie trwa do 22 maja do godz. 21:00 (SMS pod nr 72355 o treści GSPRZ.8). Dla najlepszych grup przedszkolnych z całego województwa przewidziano atrakcyjne nagrody.

Myślę że tego typu plebiscyty są świetną okazją do zaprezentowania naszej malej lokalnej społeczności, naszej gminy, miasteczka szerszemu gronu, tj. w tym wypadku całemu województwu! Lipiańczycy co pokazały nasze akcje związane z tym plebiscytem wykazują wielkie serce i zaangażowanie! – mówi Marcin Hippmann jeden z rodziców zaangażowanych w akcję.

Nie mniej kreatywni są lipiańscy społecznicy w akcji „Podwórko Nivea”. W sieci wielką popularnością cieszy się promocyjny klip, w którym młodzież wspomagana przez dorosłych mieszkańców Lipian zachęca do głosowania na upragnione podwórko talentów. Głosowanie w tym przypadku odbywa się drogą internetową poprzez portal internetowy akcji. Uczestnicy konkursu walczą o podwórko talentów, a więc kompleks edukacyjny zawierający urządzenia sportowe, naukowe i artystyczne. 

(ps)

Continue Reading
Advertisement

Informacje

Radni od razu po rejestracji?

Published

on

Nie wykluczone, że nie we wszystkich okręgach do rad miejskich i gminnych w powiecie pyrzyckim odbędą się wybory. W dziewięciu przypadkach gminne komisje wyborcze zarejestrowały tylko po jednym kandydacie. Czas na rejestrację kandydatów w tych okręgach został odpowiednio przedłużony, ale jeśli nie znajdą się kontrkandydaci, to w tych przypadkach nowych radnych poznamy jeszcze przed wyborami.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Kandydaci do Rady Miejskiej w Pyrzycach

Published

on

W porównaniu z poprzednimi wyborami niewielu kandydatów będzie ubiegać się w tym roku o mandat radnego Rady Miejskiej w Pyrzycach.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.