Connect with us

Informacje

Głosujmy na „Tygryski”!

Published

on

Lipiańskie życie społeczne wypełniła w ostatnim czasie pasjonująca rywalizacja konkursowa. Najpierw jedna z grup przedszkolnych zgłosiła swój akces w plebiscycie Głosu Szczecińskiego. Esemesowe głosowanie zachęciło do zaangażowania wielu rodziców. Organizowane przez nich akcje promocyjne wypełniły pozytywnym duchem położone nad jeziorami miasteczko.

Oczywiście, mobilizacja odbywała się w Internecie i na portalach społecznościowych, ale nie brakowało też inicjatyw widocznych na lipiańskich ulicach. Były więc plakaty, ulotki. W jedną z sobót rodzice zorganizowali na miejscowym rynku wspaniałą i barwną akcję: w zamian za sms na grupę „Tygryski” z lokalnego przedszkola mieszkańcy mogli otrzymać ciasto, lemoniadę lub kawę – wszystko przygotowane przez rodziców. Kolorowy happening na rynku to nie wszystko. Akcja miała swój wydźwięk podczas obchodów Konstytucji Majowej. Szykuje się także ciekawa inicjatywa w przerwie najbliższego meczu Stali Lipiany. Głosowanie trwa do 22 maja do godz. 21:00 (SMS pod nr 72355 o treści GSPRZ.8). Dla najlepszych grup przedszkolnych z całego województwa przewidziano atrakcyjne nagrody.

Myślę że tego typu plebiscyty są świetną okazją do zaprezentowania naszej malej lokalnej społeczności, naszej gminy, miasteczka szerszemu gronu, tj. w tym wypadku całemu województwu! Lipiańczycy co pokazały nasze akcje związane z tym plebiscytem wykazują wielkie serce i zaangażowanie! – mówi Marcin Hippmann jeden z rodziców zaangażowanych w akcję.

Nie mniej kreatywni są lipiańscy społecznicy w akcji „Podwórko Nivea”. W sieci wielką popularnością cieszy się promocyjny klip, w którym młodzież wspomagana przez dorosłych mieszkańców Lipian zachęca do głosowania na upragnione podwórko talentów. Głosowanie w tym przypadku odbywa się drogą internetową poprzez portal internetowy akcji. Uczestnicy konkursu walczą o podwórko talentów, a więc kompleks edukacyjny zawierający urządzenia sportowe, naukowe i artystyczne. 

(ps)

Continue Reading
Advertisement

Informacje

Miasto wyremontuje ul. Głowackiego

Published

on

Po wielu latach pyrzycka ulica Głowackiego wreszcie doczeka się remontu. Na zniszczonej nawierzchni w końcu skończy się „slalom gigant”.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Czy będzie miał kto nas leczyć? Napięta sytuacja w szpitalu

Published

on

– Ogólna sytuacja w pyrzyckim szpitalu jest wymagająca, ale opanowana – mówi wicestarosta Bartłomiej Królikowski. Po trudnych rozmowach na oddziale wewnętrznym placówka nie zmieniła normalnego trybu funkcjonowania, grafik dyżurów został wypełniony. Rozwiązania zaproponowane przez zarząd i dyrekcję szpitala w kierunku lekarzy zostały przez tych ostatnich ocenione pozytywnie i czekają na finalizację.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.