Connect with us

Informacje

Głosujmy na „Tygryski”!

Published

on

Lipiańskie życie społeczne wypełniła w ostatnim czasie pasjonująca rywalizacja konkursowa. Najpierw jedna z grup przedszkolnych zgłosiła swój akces w plebiscycie Głosu Szczecińskiego. Esemesowe głosowanie zachęciło do zaangażowania wielu rodziców. Organizowane przez nich akcje promocyjne wypełniły pozytywnym duchem położone nad jeziorami miasteczko.

Oczywiście, mobilizacja odbywała się w Internecie i na portalach społecznościowych, ale nie brakowało też inicjatyw widocznych na lipiańskich ulicach. Były więc plakaty, ulotki. W jedną z sobót rodzice zorganizowali na miejscowym rynku wspaniałą i barwną akcję: w zamian za sms na grupę „Tygryski” z lokalnego przedszkola mieszkańcy mogli otrzymać ciasto, lemoniadę lub kawę – wszystko przygotowane przez rodziców. Kolorowy happening na rynku to nie wszystko. Akcja miała swój wydźwięk podczas obchodów Konstytucji Majowej. Szykuje się także ciekawa inicjatywa w przerwie najbliższego meczu Stali Lipiany. Głosowanie trwa do 22 maja do godz. 21:00 (SMS pod nr 72355 o treści GSPRZ.8). Dla najlepszych grup przedszkolnych z całego województwa przewidziano atrakcyjne nagrody.

Myślę że tego typu plebiscyty są świetną okazją do zaprezentowania naszej malej lokalnej społeczności, naszej gminy, miasteczka szerszemu gronu, tj. w tym wypadku całemu województwu! Lipiańczycy co pokazały nasze akcje związane z tym plebiscytem wykazują wielkie serce i zaangażowanie! – mówi Marcin Hippmann jeden z rodziców zaangażowanych w akcję.

Nie mniej kreatywni są lipiańscy społecznicy w akcji „Podwórko Nivea”. W sieci wielką popularnością cieszy się promocyjny klip, w którym młodzież wspomagana przez dorosłych mieszkańców Lipian zachęca do głosowania na upragnione podwórko talentów. Głosowanie w tym przypadku odbywa się drogą internetową poprzez portal internetowy akcji. Uczestnicy konkursu walczą o podwórko talentów, a więc kompleks edukacyjny zawierający urządzenia sportowe, naukowe i artystyczne. 

(ps)

Continue Reading
Advertisement

Fotogalerie

Uroczystości Święta Niepodległości – FOTO

Published

on

Galeria zdjęć z uroczystości przy pomniku, I Pyrzyckiego Marszu Niepodległości oraz Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Fot. Agnieszka Gajewska.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Wiedza o bezpieczeństwie – pilotażowa społeczna akcja

Published

on

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego rozpoczęło swój pierwszy pilotażowy Program dla Szkół Podstawowych ,,Bezpieczeństwo ważna sprawa – nauczy Was go zabawa”.  Zajęcia podzielone są na pięć bloków tematycznych takich jak: pierwsza pomoc, numery alarmowe, bezpieczeństwo w domu, bezpieczeństwo na drodze oraz test wiedzy. Zajęcia prowadzone będą od 06.11.2018 r. do 04.12.2018 r. w klasie I Szkoły Podstawowej w Kozielicach.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.