Connect with us

Informacje

Zapadł wyrok w sprawie pyrzyckich rolników. Zaskoczenie?

Published

on

Dzisiaj Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał wyrok w tzw. sprawie pyrzyckich rolników. Toczyła się ona od ponad roku.

Jak podaje Radio Szczecin sąd uniewinnił ponad 30 rolników od zarzucanych im czynów. Prokurator żądał dla wszystkich kar w zawieszeniu.

Jest to finał jednej z głośniejszych spraw. Przypomnijmy, że rolnicy byli oskarżeni o prowadzenie grupy przestępczej, której zadaniem miało być ustawianie przetargów na zakup ziemi od ANR. Sprawa wiąże się z głośnymi protestami rolniczymi, w których gospodarze sprzeciwiali się dzierżawieniu i sprzedaży ziemi między innymi tzw. słupom, skupiającym ziemię dla podmiotów zagranicznych. Jeden z rolników w ubiegłym roku na łamach „Życia Pyrzyc” mówił: Mówiliśmy „dosyć grabieży!” i za to jesteśmy sądzeni.

Continue Reading
Advertisement

Fotogalerie

Ogólniak rozpoczął wakacje (GALERIA)

Published

on

Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem szczególnym dla każdego ucznia. W tym roku przypadło ono na 22 czerwca. Co prawda uroczystości w lokalnych placówkach odbywały się w innym czasie i różnych miejscach, jednak wspólnym mianownikiem było docenienie wszelkich sukcesów, które osiągnęli uczniowie, a także ich zaangażowania w rozmaite przedsięwzięcia.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Zakończenie roku szkolnego w ZS nr 2 (GALERIA)

Published

on

22 czerwca 2018 r. o godzinie 9:00 uroczystym apelem pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Jak podkreślił w swoim przemówieniu dyrektor szkoły – Paweł Palczyński – jest to długo wyczekiwany dzień zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.