Connect with us

Informacje

Zapadł wyrok w sprawie pyrzyckich rolników. Zaskoczenie?

Published

on

Dzisiaj Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał wyrok w tzw. sprawie pyrzyckich rolników. Toczyła się ona od ponad roku.

Jak podaje Radio Szczecin sąd uniewinnił ponad 30 rolników od zarzucanych im czynów. Prokurator żądał dla wszystkich kar w zawieszeniu.

Jest to finał jednej z głośniejszych spraw. Przypomnijmy, że rolnicy byli oskarżeni o prowadzenie grupy przestępczej, której zadaniem miało być ustawianie przetargów na zakup ziemi od ANR. Sprawa wiąże się z głośnymi protestami rolniczymi, w których gospodarze sprzeciwiali się dzierżawieniu i sprzedaży ziemi między innymi tzw. słupom, skupiającym ziemię dla podmiotów zagranicznych. Jeden z rolników w ubiegłym roku na łamach „Życia Pyrzyc” mówił: Mówiliśmy „dosyć grabieży!” i za to jesteśmy sądzeni.

Continue Reading
Advertisement

Informacje

WYBORY 2018: Pierwszy komitet już zarejestrowany

Published

on

Szczecińska delegatura Krajowego Biura Wyborczego zarejestrowała do wczoraj siedemnaście komitetów wyborczych. Wśród nich jest już pierwszy komitet z Pyrzyc.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Ferma trzody chlewnej koło Myśliborek? Gmina ogłasza konsultacje.

Published

on

W gminie Przelewice trwają konsultacje społeczne dotyczące wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla budowy fermy do hodowli i chowu trzody chlewnej na jednej z działek koło Myśliborek. Potrwają one do 10 września.

(więcej…)

Continue Reading

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.