Connect with us

Informacje

Zapadł wyrok w sprawie pyrzyckich rolników. Zaskoczenie?

Published

on

Dzisiaj Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał wyrok w tzw. sprawie pyrzyckich rolników. Toczyła się ona od ponad roku.

Jak podaje Radio Szczecin sąd uniewinnił ponad 30 rolników od zarzucanych im czynów. Prokurator żądał dla wszystkich kar w zawieszeniu.

Jest to finał jednej z głośniejszych spraw. Przypomnijmy, że rolnicy byli oskarżeni o prowadzenie grupy przestępczej, której zadaniem miało być ustawianie przetargów na zakup ziemi od ANR. Sprawa wiąże się z głośnymi protestami rolniczymi, w których gospodarze sprzeciwiali się dzierżawieniu i sprzedaży ziemi między innymi tzw. słupom, skupiającym ziemię dla podmiotów zagranicznych. Jeden z rolników w ubiegłym roku na łamach „Życia Pyrzyc” mówił: Mówiliśmy „dosyć grabieży!” i za to jesteśmy sądzeni.

Continue Reading
Advertisement

Informacje

Działacze partyjni wspierają swoich kandydatów

Published

on

W tegorocznej kampanii samorządowej bardzo silne wsparcie partyjnych działaczy „z góry” mają lokalni politycy. Wcześniej działaczy SLD wspierał Włodzimierz Czarzasty, a już na ostatniej kampanijnej prostej z kandydatami pokazywali się także politycy wyższego szczebla PiS i PO.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Ulica Mickiewicza zablokowana

Published

on

Przez wypadek zablokowana jest pyrzycka ulica Mickiewicza na wysokości cmentarza. Więcej informacji na razie nie posiadamy. Radzimy omijać tą część miasta, mogą tworzyć się korki.

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.