Connect with us

Fotogalerie

Pięknie i uroczyście. Boże Ciało u Chrystusowców (GALERIA)

Published

on

Procesja Bożego Ciała w pyrzyckiej parafii Chrystusowców przeszła tradycyjną trasą. Kazanie przy ostatnim ołtarzu wygłosił ks. Michał Ogrodnik SChr, który po nabożeństwie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. 

Godny, sprawny i uroczysty przebieg możliwy był dzięki zaangażowaniu licznych parafian oraz służb. Ołtarze w tym roku budowały wspólnoty: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, Wspólnota Przyjaciół Jezusa Miłosiernego, Odnowa w Duchu Świętym oraz Kościół Domowy. W czasie procesji nie zabrakło ministrantów i lektorów oraz dziewczynek sypiących kwiaty. Przed księdzem niosącym Najświętszy Sakrament przedstawiciele wspólnot parafialnych nieśli chorągwie i feretrony, natomiast baldachim dzierżyli w rękach strażacy z OSP, która także niosła figurę swojego patrona – św. Floriana. Policjanci z pyrzyckiej komendy pilnowali natomiast bezpieczeństwa i kierowali przejeżdżające samochody na objazdy.

(rpk)

fot. Remigiusz Pajor & Agnieszka Gajewska


 

Continue Reading
Advertisement

Fotogalerie

Ogólniak rozpoczął wakacje (GALERIA)

Published

on

Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem szczególnym dla każdego ucznia. W tym roku przypadło ono na 22 czerwca. Co prawda uroczystości w lokalnych placówkach odbywały się w innym czasie i różnych miejscach, jednak wspólnym mianownikiem było docenienie wszelkich sukcesów, które osiągnęli uczniowie, a także ich zaangażowania w rozmaite przedsięwzięcia.

(więcej…)

Continue Reading

Fotogalerie

Kolorowy pochód i ognisko – parafia pw. NMP Bolesnej świętuje 100 lat wolności (GALERIA)

Published

on

Barwnym pochodem w okolicznościowych strojach, ogniskiem i wspólnym śpiewaniem patriotycznych pieśni pyrzycka rada Rycerzy Kolumba i parafia pw. NMP Bolesnej zachęcały Pyrzyczan do wspólnych obchodów 100-lecia niepodległości.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.