Connect with us

Fotogalerie

Pięknie i uroczyście. Boże Ciało u Chrystusowców (GALERIA)

Published

on

Procesja Bożego Ciała w pyrzyckiej parafii Chrystusowców przeszła tradycyjną trasą. Kazanie przy ostatnim ołtarzu wygłosił ks. Michał Ogrodnik SChr, który po nabożeństwie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. 

Godny, sprawny i uroczysty przebieg możliwy był dzięki zaangażowaniu licznych parafian oraz służb. Ołtarze w tym roku budowały wspólnoty: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, Wspólnota Przyjaciół Jezusa Miłosiernego, Odnowa w Duchu Świętym oraz Kościół Domowy. W czasie procesji nie zabrakło ministrantów i lektorów oraz dziewczynek sypiących kwiaty. Przed księdzem niosącym Najświętszy Sakrament przedstawiciele wspólnot parafialnych nieśli chorągwie i feretrony, natomiast baldachim dzierżyli w rękach strażacy z OSP, która także niosła figurę swojego patrona – św. Floriana. Policjanci z pyrzyckiej komendy pilnowali natomiast bezpieczeństwa i kierowali przejeżdżające samochody na objazdy.

(rpk)

fot. Remigiusz Pajor & Agnieszka Gajewska


 

Continue Reading
Advertisement

Fotogalerie

Ogólniak rozpoczął wakacje (GALERIA)

Published

on

Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem szczególnym dla każdego ucznia. W tym roku przypadło ono na 22 czerwca. Co prawda uroczystości w lokalnych placówkach odbywały się w innym czasie i różnych miejscach, jednak wspólnym mianownikiem było docenienie wszelkich sukcesów, które osiągnęli uczniowie, a także ich zaangażowania w rozmaite przedsięwzięcia.

(więcej…)

Continue Reading

Fotogalerie

Kolorowy pochód i ognisko – parafia pw. NMP Bolesnej świętuje 100 lat wolności (GALERIA)

Published

on

Barwnym pochodem w okolicznościowych strojach, ogniskiem i wspólnym śpiewaniem patriotycznych pieśni pyrzycka rada Rycerzy Kolumba i parafia pw. NMP Bolesnej zachęcały Pyrzyczan do wspólnych obchodów 100-lecia niepodległości.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.