Connect with us

Informacje

Nikt już nie chce budżetu obywatelskiego?

Published

on

Miasto opublikowało informację na temat wniosków o fundusze w ramach budżetu obywatelskiego. Chętnych jest znacznie mniej, niż w ubiegłym roku.

Rok temu, w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego można było oddać swoje głosy na jedenaście projektów. Samych wniosków było czternaście, ale trzy w tym ten przygotowany przez radnego Mariusza Majaka w sprawie przygotowania nowej fontanny, zostały odrzucone w czasie weryfikacji. W tym roku zgłoszeń było znacznie mniej, bo tylko pięć.

Do wydania w ramach budżetu obywatelskiego jest 250 tysięcy złotych. Projekty, które teraz zostaną poddane weryfikacji to:

  • inwentaryzacja urządzeń melioracyjnych w 5 obrębie Pyrzyc (tj. fragment północno-zachodniej części miasta)
  • budowa oświetlenia przy ulicy Mickiewicza
  • modernizacja świetlicy wiejskiej w Stróżewie
  • Nowoczesne Pyrzyce o historii miasta
  • budowa boiska wielofunkcyjnego przy szkole podstawowej w Pyrzycach

W ubiegłym roku było do wydania 200 tysięcy złotych. Fundusz ten w całości został przeznaczony na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy podstawówce w Żabowie. Wśród przegranych znalazły się między innymi remont szatni na Stadionie Miejskim, modernizacja fosy czy remont odcinka drogi przy ul. Rycerza Przybora. Czyżby mieszkańcy miasta nie wierzyli już w możliwość „przejścia” jednego z miejskich projektów w budżecie obywatelskim?

(ps)

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje

WYBORY 2018: Pierwszy komitet już zarejestrowany

Published

on

Szczecińska delegatura Krajowego Biura Wyborczego zarejestrowała do wczoraj siedemnaście komitetów wyborczych. Wśród nich jest już pierwszy komitet z Pyrzyc.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Ferma trzody chlewnej koło Myśliborek? Gmina ogłasza konsultacje.

Published

on

W gminie Przelewice trwają konsultacje społeczne dotyczące wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla budowy fermy do hodowli i chowu trzody chlewnej na jednej z działek koło Myśliborek. Potrwają one do 10 września.

(więcej…)

Continue Reading

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.