Connect with us

Informacje

Nikt już nie chce budżetu obywatelskiego?

Published

on

Miasto opublikowało informację na temat wniosków o fundusze w ramach budżetu obywatelskiego. Chętnych jest znacznie mniej, niż w ubiegłym roku.

Rok temu, w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego można było oddać swoje głosy na jedenaście projektów. Samych wniosków było czternaście, ale trzy w tym ten przygotowany przez radnego Mariusza Majaka w sprawie przygotowania nowej fontanny, zostały odrzucone w czasie weryfikacji. W tym roku zgłoszeń było znacznie mniej, bo tylko pięć.

Do wydania w ramach budżetu obywatelskiego jest 250 tysięcy złotych. Projekty, które teraz zostaną poddane weryfikacji to:

  • inwentaryzacja urządzeń melioracyjnych w 5 obrębie Pyrzyc (tj. fragment północno-zachodniej części miasta)
  • budowa oświetlenia przy ulicy Mickiewicza
  • modernizacja świetlicy wiejskiej w Stróżewie
  • Nowoczesne Pyrzyce o historii miasta
  • budowa boiska wielofunkcyjnego przy szkole podstawowej w Pyrzycach

W ubiegłym roku było do wydania 200 tysięcy złotych. Fundusz ten w całości został przeznaczony na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy podstawówce w Żabowie. Wśród przegranych znalazły się między innymi remont szatni na Stadionie Miejskim, modernizacja fosy czy remont odcinka drogi przy ul. Rycerza Przybora. Czyżby mieszkańcy miasta nie wierzyli już w możliwość „przejścia” jednego z miejskich projektów w budżecie obywatelskim?

(ps)

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje

Działacze partyjni wspierają swoich kandydatów

Published

on

W tegorocznej kampanii samorządowej bardzo silne wsparcie partyjnych działaczy „z góry” mają lokalni politycy. Wcześniej działaczy SLD wspierał Włodzimierz Czarzasty, a już na ostatniej kampanijnej prostej z kandydatami pokazywali się także politycy wyższego szczebla PiS i PO.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Ulica Mickiewicza zablokowana

Published

on

Przez wypadek zablokowana jest pyrzycka ulica Mickiewicza na wysokości cmentarza. Więcej informacji na razie nie posiadamy. Radzimy omijać tą część miasta, mogą tworzyć się korki.

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.