Connect with us

Informacje

Pensja burmistrz Pyrzyc niższa o… 15 złotych?

Published

on

Słynne rozporządzenie Rady Ministrów obniża wynagrodzenia władz samorządowych o 20 procent. W związku z tym Rada Miejska na najbliższej sesji podejmie nową uchwałę o pensji burmistrza. Z jej projektu wynika, że pensja Marzeny Podzińskiej będzie niższa od dotychczasowej o… 15 złotych.

Jak to możliwe? Owszem, wynagrodzenie zasadnicze zostanie obniżone o 540 złotych, zaś dodatek funkcyjny będzie niższy o 100 złotych. Niższy będzie też dodatek z wysługi lat, który Marzena Podzińska ma otrzymać o 54 złote i 60 groszy niższy. Podwyższony jednak zostanie dodatek specjalny. Do tej pory wynosił on 20 procent wynagrodzenia zasadniczego. Teraz będzie stanowił jego 29 procent. W praktyce wygląda to tak, że jego kwota wzrośnie o 533 złote. Podsumowując, jeżeli uchwała zostanie przyjęta przez radnych, to burmistrz Pyrzyc będzie zarabiała 9861 złotych. 

Podobny zabieg, związany z obniżką pensji zasadniczej, ale podwyżką dodatku specjalnego stosuje się również w innych miastach. Na przykład pensja prezydent Warszawy – Hanny Gronkiewicz-Waltz będzie niższa o 24 złote.

Czy jednak obniżanie pensji samorządowcom ma sens? Nie będzie to na pewno zachęcające dla potencjalnych kandydatów w wyborach samorządowych. Już dzisiaj wiele osób, które świetnie nadawałyby się do sprawowania społecznych funkcji nie decyduje się na start w wyborach. Wśród powodów często są m.in. niskie wynagrodzenia. Praca burmistrza to praca nie tylko na cały etat, ale często także w nadgodzinach. Niestety w „budżetówce” specjaliści nie mają łatwo i nie dotyczy to tylko stanowisk obsadzanych w wyborach. Wielu z nich zamiast pracować na państwowych stanowiskach woli przejść do działalności w sektorze prywatnym, gdzie mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie, które jest po prostu adekwatne do ich kompetencji.

(ps)

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje

Miasto wyremontuje ul. Głowackiego

Published

on

Po wielu latach pyrzycka ulica Głowackiego wreszcie doczeka się remontu. Na zniszczonej nawierzchni w końcu skończy się „slalom gigant”.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Czy będzie miał kto nas leczyć? Napięta sytuacja w szpitalu

Published

on

– Ogólna sytuacja w pyrzyckim szpitalu jest wymagająca, ale opanowana – mówi wicestarosta Bartłomiej Królikowski. Po trudnych rozmowach na oddziale wewnętrznym placówka nie zmieniła normalnego trybu funkcjonowania, grafik dyżurów został wypełniony. Rozwiązania zaproponowane przez zarząd i dyrekcję szpitala w kierunku lekarzy zostały przez tych ostatnich ocenione pozytywnie i czekają na finalizację.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.