Connect with us

Informacje

Pensja burmistrz Pyrzyc niższa o… 15 złotych?

Published

on

Słynne rozporządzenie Rady Ministrów obniża wynagrodzenia władz samorządowych o 20 procent. W związku z tym Rada Miejska na najbliższej sesji podejmie nową uchwałę o pensji burmistrza. Z jej projektu wynika, że pensja Marzeny Podzińskiej będzie niższa od dotychczasowej o… 15 złotych.

Jak to możliwe? Owszem, wynagrodzenie zasadnicze zostanie obniżone o 540 złotych, zaś dodatek funkcyjny będzie niższy o 100 złotych. Niższy będzie też dodatek z wysługi lat, który Marzena Podzińska ma otrzymać o 54 złote i 60 groszy niższy. Podwyższony jednak zostanie dodatek specjalny. Do tej pory wynosił on 20 procent wynagrodzenia zasadniczego. Teraz będzie stanowił jego 29 procent. W praktyce wygląda to tak, że jego kwota wzrośnie o 533 złote. Podsumowując, jeżeli uchwała zostanie przyjęta przez radnych, to burmistrz Pyrzyc będzie zarabiała 9861 złotych. 

Podobny zabieg, związany z obniżką pensji zasadniczej, ale podwyżką dodatku specjalnego stosuje się również w innych miastach. Na przykład pensja prezydent Warszawy – Hanny Gronkiewicz-Waltz będzie niższa o 24 złote.

Czy jednak obniżanie pensji samorządowcom ma sens? Nie będzie to na pewno zachęcające dla potencjalnych kandydatów w wyborach samorządowych. Już dzisiaj wiele osób, które świetnie nadawałyby się do sprawowania społecznych funkcji nie decyduje się na start w wyborach. Wśród powodów często są m.in. niskie wynagrodzenia. Praca burmistrza to praca nie tylko na cały etat, ale często także w nadgodzinach. Niestety w „budżetówce” specjaliści nie mają łatwo i nie dotyczy to tylko stanowisk obsadzanych w wyborach. Wielu z nich zamiast pracować na państwowych stanowiskach woli przejść do działalności w sektorze prywatnym, gdzie mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie, które jest po prostu adekwatne do ich kompetencji.

(ps)

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje

Radni od razu po rejestracji?

Published

on

Nie wykluczone, że nie we wszystkich okręgach do rad miejskich i gminnych w powiecie pyrzyckim odbędą się wybory. W dziewięciu przypadkach gminne komisje wyborcze zarejestrowały tylko po jednym kandydacie. Czas na rejestrację kandydatów w tych okręgach został odpowiednio przedłużony, ale jeśli nie znajdą się kontrkandydaci, to w tych przypadkach nowych radnych poznamy jeszcze przed wyborami.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Kandydaci do Rady Miejskiej w Pyrzycach

Published

on

W porównaniu z poprzednimi wyborami niewielu kandydatów będzie ubiegać się w tym roku o mandat radnego Rady Miejskiej w Pyrzycach.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.