Connect with us

Informacje

Piwo w pyrzyckich parkach? Może, ale tylko na imprezy rozrywkowe

Published

on

Rada Miejska będzie na najbliższej sesji dyskutować nad projektem uchwały o odstępstwie od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych na czas trwania imprez artystyczno-rozrywkowych. W samych Pyrzycach planowanych jest siedem takich miejsc.

Wśród miejsc, w których ma zostać umożliwione spożywanie alkoholu na czas trwania imprez artystyczno-rozrywkowych są wymienione świetlice wiejskie oraz tereny do nich przylegające. W przypadku Mielęcina także remiza strażacka oraz na poszczególnych wioskach inne gminne działki.

W samych Pyrzycach ma to być parking przy Urzędzie Miejskim, ale już bez chodnika przed ratuszem, park im. św. Jana Pawła II, park im. Mariana Matysiaka, teren wokół mini-tężni, stadion miejski oraz teren między blokiem, a garażami przy ul. Słonecznej i teren przy samym wjeździe do Obojna.

-W zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego, możemy stwierdzić, że tereny, na których znajdują się świetlice wiejskie, tereny rekreacyjne są miejscami bezpiecznymi. Są to przeważnie tereny ogrodzone lub wyznaczone, dzięki temu  zachowany zostanie porządek publiczny. – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. 

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się 28 czerwca.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje

Miasto wyremontuje ul. Głowackiego

Published

on

Po wielu latach pyrzycka ulica Głowackiego wreszcie doczeka się remontu. Na zniszczonej nawierzchni w końcu skończy się „slalom gigant”.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Czy będzie miał kto nas leczyć? Napięta sytuacja w szpitalu

Published

on

– Ogólna sytuacja w pyrzyckim szpitalu jest wymagająca, ale opanowana – mówi wicestarosta Bartłomiej Królikowski. Po trudnych rozmowach na oddziale wewnętrznym placówka nie zmieniła normalnego trybu funkcjonowania, grafik dyżurów został wypełniony. Rozwiązania zaproponowane przez zarząd i dyrekcję szpitala w kierunku lekarzy zostały przez tych ostatnich ocenione pozytywnie i czekają na finalizację.

(więcej…)

Continue Reading

Sonda

Gdyby wybory do Rady Powiatu odbywały się dzisiaj, na jaki komitet oddałbyś głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.