Connect with us

Fotogalerie

Ogólniak rozpoczął wakacje (GALERIA)

Published

on

Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem szczególnym dla każdego ucznia. W tym roku przypadło ono na 22 czerwca. Co prawda uroczystości w lokalnych placówkach odbywały się w innym czasie i różnych miejscach, jednak wspólnym mianownikiem było docenienie wszelkich sukcesów, które osiągnęli uczniowie, a także ich zaangażowania w rozmaite przedsięwzięcia.

W Zespole Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach ceremonię wręczenia świadectw wzbogacono o pomysłową oprawę muzyczną i krótkie scenki przedstawione przez samych zainteresowanych. Nietypowym wystąpieniem były tańce i śpiew do akompaniamentu muzyki ludowej jednego z zespołów, które przyjechały na odbywające się w miasteczku spotkania z folklorem.

Nie obyło się także bez przemówień zaproszonych gości. Mową o zabarwieniu patriotycznym zaskoczył wicestarosta Bartłomiej Królikowski. Wielki Rycerz Rady Rycerzy Kolumba w Pyrzycach – Marek Danielak nagrodził zwycięzcę konkursu na oryginalny strój podczas Ogniska Patriotycznego organizowanego przy parafii pw. NMP Bolesnej, które odbyło się na początku maja maja – Sandrę Niekorek. Swoją obecnością zaszczycił także proboszcz parafii pw. św. Ottona ks. Tadeusz Kłapkowski SChr, który życzył zebranym udanych wakacji i zaprosił na wieczorną liturgię dziękczynną.

Swoją pracę w oświacie zwieńczoną odejściem na emeryturę zakończyły Jolanta Zdrojewska – nauczyciel matematyki i Teresa Kazimierczak – nauczyciel biologii. Kropką nad i jest oficjalne rozpoczęcie ferii letnich.

Agnieszka Gajewska

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Fotogalerie

Pięknie i uroczyście. Boże Ciało u Chrystusowców (GALERIA)

Published

on

Procesja Bożego Ciała w pyrzyckiej parafii Chrystusowców przeszła tradycyjną trasą. Kazanie przy ostatnim ołtarzu wygłosił ks. Michał Ogrodnik SChr, który po nabożeństwie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. 

(więcej…)

Continue Reading

Fotogalerie

Kolorowy pochód i ognisko – parafia pw. NMP Bolesnej świętuje 100 lat wolności (GALERIA)

Published

on

Barwnym pochodem w okolicznościowych strojach, ogniskiem i wspólnym śpiewaniem patriotycznych pieśni pyrzycka rada Rycerzy Kolumba i parafia pw. NMP Bolesnej zachęcały Pyrzyczan do wspólnych obchodów 100-lecia niepodległości.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.