Connect with us
a>

Fotogalerie

Ogólniak rozpoczął wakacje (GALERIA)

Published

on

Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem szczególnym dla każdego ucznia. W tym roku przypadło ono na 22 czerwca. Co prawda uroczystości w lokalnych placówkach odbywały się w innym czasie i różnych miejscach, jednak wspólnym mianownikiem było docenienie wszelkich sukcesów, które osiągnęli uczniowie, a także ich zaangażowania w rozmaite przedsięwzięcia.

W Zespole Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach ceremonię wręczenia świadectw wzbogacono o pomysłową oprawę muzyczną i krótkie scenki przedstawione przez samych zainteresowanych. Nietypowym wystąpieniem były tańce i śpiew do akompaniamentu muzyki ludowej jednego z zespołów, które przyjechały na odbywające się w miasteczku spotkania z folklorem.

Nie obyło się także bez przemówień zaproszonych gości. Mową o zabarwieniu patriotycznym zaskoczył wicestarosta Bartłomiej Królikowski. Wielki Rycerz Rady Rycerzy Kolumba w Pyrzycach – Marek Danielak nagrodził zwycięzcę konkursu na oryginalny strój podczas Ogniska Patriotycznego organizowanego przy parafii pw. NMP Bolesnej, które odbyło się na początku maja maja – Sandrę Niekorek. Swoją obecnością zaszczycił także proboszcz parafii pw. św. Ottona ks. Tadeusz Kłapkowski SChr, który życzył zebranym udanych wakacji i zaprosił na wieczorną liturgię dziękczynną.

Swoją pracę w oświacie zwieńczoną odejściem na emeryturę zakończyły Jolanta Zdrojewska – nauczyciel matematyki i Teresa Kazimierczak – nauczyciel biologii. Kropką nad i jest oficjalne rozpoczęcie ferii letnich.

Agnieszka Gajewska

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Fotogalerie

Uroczystości Święta Niepodległości – FOTO

Published

on

Galeria zdjęć z uroczystości przy pomniku, I Pyrzyckiego Marszu Niepodległości oraz Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Fot. Agnieszka Gajewska.

(więcej…)

Continue Reading

Fotogalerie

Pięknie i uroczyście. Boże Ciało u Chrystusowców (GALERIA)

Published

on

Procesja Bożego Ciała w pyrzyckiej parafii Chrystusowców przeszła tradycyjną trasą. Kazanie przy ostatnim ołtarzu wygłosił ks. Michał Ogrodnik SChr, który po nabożeństwie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. 

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.