Connect with us

Informacje

M. Danielak: Gdzie ma być plac zabaw? Co zrobić z nieczynnymi basenami? Otwieram konsultacje społeczne! (WIDEO)

Published

on

Rycerze Kolumba z Pyrzyc w internetowych spotach dziękują mieszkańcom za uczestnictwo w organizowanych przez nich akcjach, zapraszają do wspólnego świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości, jednocześnie zachęcając do większego zaangażowania społecznego.

Propozycja pyrzyckich rycerzy dotyczy wspólnego zadbania o przestrzeń publiczną, która należy do wszystkich mieszkańców. Okazją ku temu, aby zrobić coś wspólnie i ponad podziałami ma być przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rycerze wyszli również z przekazem społecznym. Zaapelowali o uczestnictwo w nadchodzących wyborach samorządowych. – Zastanówmy się (…) czy kandydat, który widnieje na liście to jest na pewno wasz kandydat i czy daje gwarancję tego, że coś się u nas zmieni. – mówił Mirosław Stasiak. Wielki Rycerz pyrzyckiej rady zakonu Marek Danielak zachęcał z kolei do dyskusji na lokalne nurtujące mieszkańców tematy – Zacznijmy od małych rzeczy. (…) Przyjdźcie, otwieram konsultacje społeczne. – mówił. – Co zrobić z wałami? Co zrobić z biblioteką? Wszystkie tematy, które nas interesują. – zachęcał.

Członkowie rady podziękowali również za zaangażowanie i uczestnictwo w dwóch akcjach – ognisku patriotycznym, które odbyło się przy kościele pw. NMP Bolesnej oraz festynie rodzinnym przy karczmie „Biały Bawół” na którym wystąpił Ryszard Rynkowski. Zaprosili jednocześnie na kolejny festyn rodzinny, który będzie organizowany we wrześniu.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje

Radni od razu po rejestracji?

Published

on

Nie wykluczone, że nie we wszystkich okręgach do rad miejskich i gminnych w powiecie pyrzyckim odbędą się wybory. W dziewięciu przypadkach gminne komisje wyborcze zarejestrowały tylko po jednym kandydacie. Czas na rejestrację kandydatów w tych okręgach został odpowiednio przedłużony, ale jeśli nie znajdą się kontrkandydaci, to w tych przypadkach nowych radnych poznamy jeszcze przed wyborami.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Kandydaci do Rady Miejskiej w Pyrzycach

Published

on

W porównaniu z poprzednimi wyborami niewielu kandydatów będzie ubiegać się w tym roku o mandat radnego Rady Miejskiej w Pyrzycach.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.