Connect with us

Informacje

Policja zatrzymała wójta Bielic, skarbnika i sekretarz gminy. Zarzuty działania na szkodę gminy. (akt.)

Published

on

W poniedziałek policja na polecenie szczecińskiej Prokuratury Okręgowej zatrzymała wójta gminy Bielice – Zdzisława T., skarbnik gminy – Halinę B. oraz sekretarz gminy – Kamelę W. Zostały im przedstawione zarzuty związane z finansami. Według prokuratury działania wójta miały wyrządzić gminie szkody na ponad 1 milion 300 tysięcy złotych.

Jak informuje prokuratura, prokurator skierował do sądu wnioski o zatrzymanie Zdzisława T. i Kameli W. na dwa miesiące, zaś wobec Haliny B. zastosowano środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w pełnieniu funkcji skarbnika gminy, dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi i świadkami, a także zakazu opuszczania kraju i zakazu wydania paszportu. Jak ustaliła prokuratura – oskarżeni zawarli niecelowe i niegospodarne umowy z tzw. parabankami naruszając przy tym szereg przepisów, w tym ustawę o finansach publicznych. Mieli także nierzetelnie prowadzić księgi rachunkowe, a w latach 2012-2014 nierzetelnie przedstawiać obraz kondycji finansowej gminy. Wobec braku możliwości bieżącego regulowania zobowiązań  skutkowało to wyrządzeniem gminie szkody w  kwocie 1 304 881 złotych i 29 groszy.

W sprawie jest również wątek korupcyjny. Zarzuty w tej sprawie przedstawiono Zdzisławowi T. oraz Kameli W. Jak informuje prokuratura, w toku postępowania administracyjnego związanego z realizacją inwestycji wójt, współdziałając z sekretarz gminy, uzależnił zaniechanie podjęcia czynności polegającej na  złożeniu odwołania od decyzji o pozwoleniu na budowę,  od wydania przez członka zarządu spółki związanej z tą inwestycją kwoty łącznie 1 250 000 złotych z tytułu rzekomego obniżenia wartości nieruchomości położonych w pobliżu inwestycji.

Aktualizacja: Jak podało Radio Szczecin, sąd oddalił wniosek prokuratury o areszt dla Zdzisława T. i Kameli W.

Za popełnienie zarzucanych czynów oskarżonym grozi kara od roku do 10 lat więzienia. Więcej na ten temat napiszemy w piątkowym „Życiu Pyrzyc”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje

PSL przeciw kandydatce na komisarza Bielic

Published

on

Sprawa władz Bielic robi się coraz głośniejsza. W piątek Polskie Stronnictwo Ludowe naprędce zorganizowało konferencję prasową, na której sprzeciwiło się pomysłowi mianowania na komisarza Iwony Kochel, która będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na wójta Bielic w tegorocznych wyborach.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Pyrzyccy strażacy pomagali Szwedom

Published

on

Pięcioro strażaków z pyrzyckiej PSP: st. sekc. Cezary Tumasz, asp. szt. Andrzej Kuliś, st. ogn. Grzegorz Grzelak, mł. ogn. Krzysztof Pragier i mł. kpt. Jakub Zarzycki pojechało z pomocą szwedzkim strażakom walczącym z pożarami lasów. – W Szwecji przebywali przez dwa tygodnie w ramach pomocy wewnątrzunijnej. – mówi st. bryg. Jacek Marchlewicz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.

(więcej…)

Continue Reading

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.