Connect with us

Informacje

Policja zatrzymała wójta Bielic, skarbnika i sekretarz gminy. Zarzuty działania na szkodę gminy. (akt.)

Published

on

W poniedziałek policja na polecenie szczecińskiej Prokuratury Okręgowej zatrzymała wójta gminy Bielice – Zdzisława T., skarbnik gminy – Halinę B. oraz sekretarz gminy – Kamelę W. Zostały im przedstawione zarzuty związane z finansami. Według prokuratury działania wójta miały wyrządzić gminie szkody na ponad 1 milion 300 tysięcy złotych.

Jak informuje prokuratura, prokurator skierował do sądu wnioski o zatrzymanie Zdzisława T. i Kameli W. na dwa miesiące, zaś wobec Haliny B. zastosowano środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w pełnieniu funkcji skarbnika gminy, dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi i świadkami, a także zakazu opuszczania kraju i zakazu wydania paszportu. Jak ustaliła prokuratura – oskarżeni zawarli niecelowe i niegospodarne umowy z tzw. parabankami naruszając przy tym szereg przepisów, w tym ustawę o finansach publicznych. Mieli także nierzetelnie prowadzić księgi rachunkowe, a w latach 2012-2014 nierzetelnie przedstawiać obraz kondycji finansowej gminy. Wobec braku możliwości bieżącego regulowania zobowiązań  skutkowało to wyrządzeniem gminie szkody w  kwocie 1 304 881 złotych i 29 groszy.

W sprawie jest również wątek korupcyjny. Zarzuty w tej sprawie przedstawiono Zdzisławowi T. oraz Kameli W. Jak informuje prokuratura, w toku postępowania administracyjnego związanego z realizacją inwestycji wójt, współdziałając z sekretarz gminy, uzależnił zaniechanie podjęcia czynności polegającej na  złożeniu odwołania od decyzji o pozwoleniu na budowę,  od wydania przez członka zarządu spółki związanej z tą inwestycją kwoty łącznie 1 250 000 złotych z tytułu rzekomego obniżenia wartości nieruchomości położonych w pobliżu inwestycji.

Aktualizacja: Jak podało Radio Szczecin, sąd oddalił wniosek prokuratury o areszt dla Zdzisława T. i Kameli W.

Za popełnienie zarzucanych czynów oskarżonym grozi kara od roku do 10 lat więzienia. Więcej na ten temat napiszemy w piątkowym „Życiu Pyrzyc”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje

Działacze partyjni wspierają swoich kandydatów

Published

on

W tegorocznej kampanii samorządowej bardzo silne wsparcie partyjnych działaczy „z góry” mają lokalni politycy. Wcześniej działaczy SLD wspierał Włodzimierz Czarzasty, a już na ostatniej kampanijnej prostej z kandydatami pokazywali się także politycy wyższego szczebla PiS i PO.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Ulica Mickiewicza zablokowana

Published

on

Przez wypadek zablokowana jest pyrzycka ulica Mickiewicza na wysokości cmentarza. Więcej informacji na razie nie posiadamy. Radzimy omijać tą część miasta, mogą tworzyć się korki.

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.