Connect with us

Informacje

Przedwojenna kapsuła czasu z wieży kościoła w Lipianach otwarta

Published

on

We wtorek otwarto odnalezioną na remontowanej wieży lipiańskiego kościoła kapsułę czasu. Tak jak się spodziewano, zawiera ona materiały o ogromnej wartości historycznej dla parafii i miasta.

W kapsule znalezione zostały dwa ręcznie spisane zwoje dokumentów opisujących historię lipiańskiej parafii ewangelickiej do lat 30. XX wieku, a także monety z różnych okresów historycznych i pamiątkowe medale. Kapsuła została otwarta w obecności proboszcza parafii – ks. kan. Andrzeja Stolarskiego, konserwatora zabytków oraz przedstawicieli lipiańskiego stowarzyszenia „Zaczynaj”. Stan dokumentów musi teraz ocenić konserwator specjalizujący się w sprawach związanych z papierem, zaś monet i medali numizmatyk.

Więcej o lipiańskiej kapsule czasu przeczytacie w piątkowym „Życiu Pyrzyc”.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje

Działacze partyjni wspierają swoich kandydatów

Published

on

W tegorocznej kampanii samorządowej bardzo silne wsparcie partyjnych działaczy „z góry” mają lokalni politycy. Wcześniej działaczy SLD wspierał Włodzimierz Czarzasty, a już na ostatniej kampanijnej prostej z kandydatami pokazywali się także politycy wyższego szczebla PiS i PO.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Ulica Mickiewicza zablokowana

Published

on

Przez wypadek zablokowana jest pyrzycka ulica Mickiewicza na wysokości cmentarza. Więcej informacji na razie nie posiadamy. Radzimy omijać tą część miasta, mogą tworzyć się korki.

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.