Connect with us

Informacje

Przedwojenna kapsuła czasu z wieży kościoła w Lipianach otwarta

Published

on

We wtorek otwarto odnalezioną na remontowanej wieży lipiańskiego kościoła kapsułę czasu. Tak jak się spodziewano, zawiera ona materiały o ogromnej wartości historycznej dla parafii i miasta.

W kapsule znalezione zostały dwa ręcznie spisane zwoje dokumentów opisujących historię lipiańskiej parafii ewangelickiej do lat 30. XX wieku, a także monety z różnych okresów historycznych i pamiątkowe medale. Kapsuła została otwarta w obecności proboszcza parafii – ks. kan. Andrzeja Stolarskiego, konserwatora zabytków oraz przedstawicieli lipiańskiego stowarzyszenia „Zaczynaj”. Stan dokumentów musi teraz ocenić konserwator specjalizujący się w sprawach związanych z papierem, zaś monet i medali numizmatyk.

Więcej o lipiańskiej kapsule czasu przeczytacie w piątkowym „Życiu Pyrzyc”.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje

PSL przeciw kandydatce na komisarza Bielic

Published

on

Sprawa władz Bielic robi się coraz głośniejsza. W piątek Polskie Stronnictwo Ludowe naprędce zorganizowało konferencję prasową, na której sprzeciwiło się pomysłowi mianowania na komisarza Iwony Kochel, która będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na wójta Bielic w tegorocznych wyborach.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Pyrzyccy strażacy pomagali Szwedom

Published

on

Pięcioro strażaków z pyrzyckiej PSP: st. sekc. Cezary Tumasz, asp. szt. Andrzej Kuliś, st. ogn. Grzegorz Grzelak, mł. ogn. Krzysztof Pragier i mł. kpt. Jakub Zarzycki pojechało z pomocą szwedzkim strażakom walczącym z pożarami lasów. – W Szwecji przebywali przez dwa tygodnie w ramach pomocy wewnątrzunijnej. – mówi st. bryg. Jacek Marchlewicz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.

(więcej…)

Continue Reading

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.