Connect with us

Informacje

Pyrzyccy strażacy pomagali Szwedom

Published

on

Pięcioro strażaków z pyrzyckiej PSP: st. sekc. Cezary Tumasz, asp. szt. Andrzej Kuliś, st. ogn. Grzegorz Grzelak, mł. ogn. Krzysztof Pragier i mł. kpt. Jakub Zarzycki pojechało z pomocą szwedzkim strażakom walczącym z pożarami lasów. – W Szwecji przebywali przez dwa tygodnie w ramach pomocy wewnątrzunijnej. – mówi st. bryg. Jacek Marchlewicz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.

Wyjechali z Pyrzyc 20 lipca, a o wyjeździe dowiedzieli się dzień wcześniej. – Otrzymałem telefon że szykuje się wyjazd modułu GFFFV SZCZECIN ale prawdopodobnie to są ćwiczenia. Następnego dnia okazało się jednak że to wyjazd na misję, bo Szwecja płonie. Uświadomiłem sobie że tu już żarty się kończą, szybkie pakowanie i wyjazd do Świnoujścia na prom. – mówi st. sekc. Cezary Tumasz. Polscy strażacy byli pod wrażeniem bardzo życzliwego przyjęcia, jakie przygotowali dla nich Szwedzi. – Witali nas jak bohaterów, a my przecież jeszcze nic nie zrobiliśmy. – wspomina C. Tumasz.

Cały artykuł o wyjeździe pyrzyckich strażaków już w piątkowym „Życiu Pyrzyc”

Remigiusz Pajor-Kubicki

fot. st. sekc. Cezary Tumasz

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje

Działacze partyjni wspierają swoich kandydatów

Published

on

W tegorocznej kampanii samorządowej bardzo silne wsparcie partyjnych działaczy „z góry” mają lokalni politycy. Wcześniej działaczy SLD wspierał Włodzimierz Czarzasty, a już na ostatniej kampanijnej prostej z kandydatami pokazywali się także politycy wyższego szczebla PiS i PO.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Ulica Mickiewicza zablokowana

Published

on

Przez wypadek zablokowana jest pyrzycka ulica Mickiewicza na wysokości cmentarza. Więcej informacji na razie nie posiadamy. Radzimy omijać tą część miasta, mogą tworzyć się korki.

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.