Connect with us

Informacje

Pyrzyccy strażacy pomagali Szwedom

Published

on

Pięcioro strażaków z pyrzyckiej PSP: st. sekc. Cezary Tumasz, asp. szt. Andrzej Kuliś, st. ogn. Grzegorz Grzelak, mł. ogn. Krzysztof Pragier i mł. kpt. Jakub Zarzycki pojechało z pomocą szwedzkim strażakom walczącym z pożarami lasów. – W Szwecji przebywali przez dwa tygodnie w ramach pomocy wewnątrzunijnej. – mówi st. bryg. Jacek Marchlewicz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.

Wyjechali z Pyrzyc 20 lipca, a o wyjeździe dowiedzieli się dzień wcześniej. – Otrzymałem telefon że szykuje się wyjazd modułu GFFFV SZCZECIN ale prawdopodobnie to są ćwiczenia. Następnego dnia okazało się jednak że to wyjazd na misję, bo Szwecja płonie. Uświadomiłem sobie że tu już żarty się kończą, szybkie pakowanie i wyjazd do Świnoujścia na prom. – mówi st. sekc. Cezary Tumasz. Polscy strażacy byli pod wrażeniem bardzo życzliwego przyjęcia, jakie przygotowali dla nich Szwedzi. – Witali nas jak bohaterów, a my przecież jeszcze nic nie zrobiliśmy. – wspomina C. Tumasz.

Cały artykuł o wyjeździe pyrzyckich strażaków już w piątkowym „Życiu Pyrzyc”

Remigiusz Pajor-Kubicki

fot. st. sekc. Cezary Tumasz

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje

PSL przeciw kandydatce na komisarza Bielic

Published

on

Sprawa władz Bielic robi się coraz głośniejsza. W piątek Polskie Stronnictwo Ludowe naprędce zorganizowało konferencję prasową, na której sprzeciwiło się pomysłowi mianowania na komisarza Iwony Kochel, która będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na wójta Bielic w tegorocznych wyborach.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Przedwojenna kapsuła czasu z wieży kościoła w Lipianach otwarta

Published

on

We wtorek otwarto odnalezioną na remontowanej wieży lipiańskiego kościoła kapsułę czasu. Tak jak się spodziewano, zawiera ona materiały o ogromnej wartości historycznej dla parafii i miasta.

(więcej…)

Continue Reading

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.