Connect with us

Informacje

PSL przeciw kandydatce na komisarza Bielic

Published

on

Sprawa władz Bielic robi się coraz głośniejsza. W piątek Polskie Stronnictwo Ludowe naprędce zorganizowało konferencję prasową, na której sprzeciwiło się pomysłowi mianowania na komisarza Iwony Kochel, która będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na wójta Bielic w tegorocznych wyborach.

Na konferencji szef zachodniopomorskiego PSL wicemarszałek Jarosław Rzepa pojawił się w towarzystwie kierującego powiatowymi strukturami partii Olgierda Kustosza, Eugeniusza Kulisia – kandydata PSL na wójta oraz członków ugrupowania w gminie Bielice.

Rzepa stwierdził, że w sprawie wójta Zdzisława T. dopiero postawione zostały zarzuty, a nie zapadły jeszcze wyroki, więc prosi wszystkich by nie wyrokować. Wicemarszałek przyznał również, że jest w gminie pewien chaos kompetencyjny i zaapelował do wojewody o powołanie w najbliższym czasie komisarza. – Aby to była osoba, która zna samorząd, ma doświadczenie samorządowe, wie co to znaczy zarządzać gminą, która ma problemy. Żeby nie była to osoba, która w żaden sposób nie jest z tym związana, bo może jeszcze bardziej pogłębić trudną sytuację. – stwierdził J. Rzepa. Przyznał również, że jego zdaniem powołanie Iwony Kochel na stanowisko komisarza gminy będzie decyzją polityczną.

– Kampania musi być rzeczywista. W kampanii trzeba pokazać mieszkańcom co nas czeka. Jestem sołtysem i biorę udział w sesjach i wiem jaka ciężka jest sytuacja. Do 2032 roku trzeba będzie spłacać to co zostało tutaj zrobione. – mówił Eugeniusz Kuliś pytany o to jak będzie wyglądała kampania wyborcza. – Metr sześcienny ścieków kosztuje każdego obywatela w Bielicach 27 złotych 72 grosze. W Warszawie jest to 13 złotych 85 groszy. – podał E. Kuliś jako przykład wysokich kosztów dla mieszkańców spowodowanych działaniami wójta.

(ps)

fot. Facebook PSL Powiat Pyrzycki

 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje

Radni od razu po rejestracji?

Published

on

Nie wykluczone, że nie we wszystkich okręgach do rad miejskich i gminnych w powiecie pyrzyckim odbędą się wybory. W dziewięciu przypadkach gminne komisje wyborcze zarejestrowały tylko po jednym kandydacie. Czas na rejestrację kandydatów w tych okręgach został odpowiednio przedłużony, ale jeśli nie znajdą się kontrkandydaci, to w tych przypadkach nowych radnych poznamy jeszcze przed wyborami.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Kandydaci do Rady Miejskiej w Pyrzycach

Published

on

W porównaniu z poprzednimi wyborami niewielu kandydatów będzie ubiegać się w tym roku o mandat radnego Rady Miejskiej w Pyrzycach.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.