Connect with us
a>

Informacje

Pyrzyczanie na Jasnej Górze

Published

on

Dla wielu katolików sierpień, drugi miesiąc wakacji, niekoniecznie wiąże się z wypoczynkiem i rekreacją. Podejmują oni bowiem trud, jakim jest pielgrzymowanie. W tym okresie z niemal każdego zakątka Polski wyruszają liczne pielgrzymki na Jasną Górę.
 

Każda z nich jest wyjątkowa – różnią się one od siebie charakterem, formą, liczbą pątników. Wszystkie mają jednak jeden cel. Jedną z najliczniejszych polskich pielgrzymek zmierzających na Jasną Górę jest Warszawska Pielgrzymka Piesza Akademickich Grup ’’17’’, składająca się z aż piętnastu grup, wśród nich grupy Czarnej. Idąca pod patronatem księży Chrystusowców, od wielu lat zasilana jest grupą młodzieży z Pyrzyc. I w tym roku Pyrzyczan nie zabrakło ich na pielgrzymim szlaku.

Niektórzy udali się na pielgrzymkę po raz pierwszy, choć nie zabrakło też takich, którzy na przestrzeni lat zdobyli w zakresie wędrowania nie lada doświadczenie. Tym samym byli oni dużym wsparciem dla nowicjuszy, zaplanowali wyprawę na każdej płaszczyźnie. Nie było to wcale takie proste, gdyż udział w WPP musi iść w parze z dobrą organizacją pod kątem wyżywienia i noclegu, ponieważ pielgrzymka ma charakter biwaku. Taka forma pozwala zintegrować grupę, bo trzeba ze sobą współpracować. Przejście 300 kilometrów w ciągu 9 dni fizycznie jest bardzo trudne, ale kiedy się ma silną motywację i wędruje się do Matki Bożej w określonej intencji, a wokół mamy wielu duchowych przewodników – księży Chrystusowców – wszystko staje się możliwe.

Jest to cudowny czas poświęcony przede wszystkim Bogu: modlitwie, duchowym przemianom, kontemplacji, czy refleksjom nad swoim życiem. A że młodzi ludzie są kreatywni, to potrafią też wyrażać miłość do Boga poprzez śpiew, taniec i muzykę, która niesie ich aż do bram Jasnej Góry, nawet jeśli stopy czasem odmawiają posłuszeństwa. Pyrzyccy pielgrzymi, umocnieni duchem powracają do codzienności i na pewno wielu z nich za rok ponownie wyruszy w drogę na Jasną Górę.

Martyna Prajzendanc

 

 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Fotogalerie

Uroczystości Święta Niepodległości – FOTO

Published

on

Galeria zdjęć z uroczystości przy pomniku, I Pyrzyckiego Marszu Niepodległości oraz Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Fot. Agnieszka Gajewska.

(więcej…)

Continue Reading

Informacje

Wiedza o bezpieczeństwie – pilotażowa społeczna akcja

Published

on

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego rozpoczęło swój pierwszy pilotażowy Program dla Szkół Podstawowych ,,Bezpieczeństwo ważna sprawa – nauczy Was go zabawa”.  Zajęcia podzielone są na pięć bloków tematycznych takich jak: pierwsza pomoc, numery alarmowe, bezpieczeństwo w domu, bezpieczeństwo na drodze oraz test wiedzy. Zajęcia prowadzone będą od 06.11.2018 r. do 04.12.2018 r. w klasie I Szkoły Podstawowej w Kozielicach.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement Enter ad code here

Życie Pyrzyc

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.